Tehnoloģijas

Dators var izmainīt cilvēka balsi, vai tas ir bīstami?

Dators var mainīt cilvēku balsis un vai tas ir bīstami?

2000. gadu sākumā cilvēki bija patiesi pārsteigti par pirmajiem salīdzinoši jaudīgajiem datoriem un tālruņiem ar ekrāniem. Mūsdienās cilvēkus nepārsteidz virtuālā realitāte, viedtālruņi ar pastāvīgu piekļuvi internetam un citas modernās tehnoloģijas. Tomēr neironu tīkli ir joprojām spējīgi pārsteigt – mūsdienās tie var ne tikai zīmēt attēlus pēc atslēgvārdiem, bet arī mainīt cilvēka balsi reāllaikā.

Nesen Voicemod ieviesa tehnoloģiju, kas ļauj cilvēkiem runāt aktiera Morgana Frīmena, robota vai astronauta balsī. Jaunā funkcija drīzumā būs pieejama lietošanai jebkurā lietojumprogrammā neatkarīgi no tā, vai tā ir datorspēle vai tērzēšana internetā. Šķiet forši – jūs varat izspēlēt smieklīgas palaidnības ar draugiem. Taču pastāv arī problēma.

Izmainīt balsi

Spānijas uzņēmums Voicemod ir tāda paša nosaukuma datorprogrammas izstrādātājs, kas ļauj mainīt balsi reāllaikā. Iestatot to darbam, spēlēs vai saziņas lietojumprogrammās, varat runāt sievietes, vīrieša, zombija, citplanētiešu un daudzās citās balsīs. Lai piekļūtu visam skaņu sarakstu sarakstam, ir jāmaksā nauda, ​​taču kopumā pietiek ar sarakstu no bezmaksas plāna.

Pēdējā laikā internetā lielu popularitāti ieguvusi ziņa, ka uzņēmums ir izstrādājis jaunu AI Voices tehnoloģiju, kas ļauj runāt ar astronauta, aktiera Morgana Frīmena un HAL 9000, jeb tēla no filmu un grāmatu sērijas “Kosmosa odiseja” – datora ar mākslīgo intelektu balsī. Lai cilvēka balsi pārvērstu citā, tiek izmantota mašīnmācīšanās sistēma, un dati tiek apstrādāti nevis mākonī, bet gan tieši lietotāja datorā.

Šobrīd tehnoloģija ir pieejama tikai ierobežotam cilvēku skaitam. Bet jebkurš var pieteikties beta testēšanai uzņēmuma mājaslapā – viņi sola tuvāko nedēļu laikā dot pieeju atjauninātajai programmai. Voicemod vietnē teikts, ka utilīta nenoslogo procesoru un spēj strādāt pat mazjaudīgos datoros.

Krāpšanas tehnoloģijas

Bet kādas ir šīs tehnoloģijas briesmas? Pati par sevi programma cilvēka balss pārvēršanai slavena aktiera balsī ir nekaitīga. Tomēr pats fakts, ka pat mazjaudīgs dators to spēj, ir satraucošs. Galu galā pasaulē ir milzīgs skaits speciālistu, kuri arī spēj izstrādāt līdzīgu tehnoloģiju un izmantot to ne ar tiem labākajiem nodomiem.

2019. gadā programmētāju grupa izstrādāja algoritmu, kas var izveidot audio failu, kopējot personas balsi no cita ieraksta. Izrādās, lai tehnoloģija darbotos, ir nepieciešami divi audio faili: pirmajā ir kopējamās balss piemērs, bet otrajā ir frāze, kas jāproducē ar šo balsi. Pēc divu failu ielādes programmā tā pārveidos balsi no otrā ieraksta reāllaikā, lai tā līdzinātis pirmajam.

Iespējams ir daudz vairāk iespēju un programmatūru, mēs par tām vienkārši nezinām.

Krāpnieki var zvanīt, lai ierakstītu personas balsi

Tagad iedomājieties, ka šis ieraksts tika ielādēts iepriekš minētajā programmā un uzbrucēji izveidoja audio failu ar lūgumu pārskaitīt naudu uz karti. Un, izmantojot šo ierakstu, viņi var piezvanīt tās personas radiniekiem un draugiem, no kuras balss tika paņemts “atskaņojums”. Iespēja saskarties ar šādu krāpniecību ir daudz lielāka nekā tad, ja acīmredzami krāpnieki zvana pa tālruni un izliekas par bankas darbiniekiem.

Mūsdienu banku aplaupīšana

Var šķist, ka tā ir tikai paranoja. Bet tādi gadījumi jau ir bijuši – runa ir par lielu bankas aplaupīšanu. 2021. gadā viens no Apvienoto Arābu Emirātu kredītiestādes vadītājiem veica pārrunas ar uzņēmēju, kurš grasījās noslēgt lielu darījumu. Lai to izdarītu, menedžerim uz klienta kontu bija jāpārskaita 35 miljoni dolāru. Kad darījums tika pabeigts, izrādījās, ka nauda nonākusi laupītāju kontā, un organizācijas darbinieks runājis nevis ar klientu, bet gan ar viņa balss klonu. Pēc Forbes datiem, noziegumā bija iesaistīti aptuveni 17 cilvēki.

Kā jūs domājat, cik bīstama ir balss maiņas tehnoloģija ar datora palīdzību?

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top