Visas ziņas

Pēc datu drošības pārkāpuma puse patērētāju izvairītos no attiecīgā tiešsaistes pakalpojumu sniedzēja

Starptautiskā drošības uzņēmuma „Kaspersky” veiktais pētījums, kurā piedalījās 15 tūkstoši patērētāju visā pasaulē, liecina, ka 50 % patērētāju atteiktos no pakalpojumu sniedzēja, ja tas pieļautu kādu datu drošības pārkāpumu. Turklāt datu ļaunprātīga izmantošana, ko varēja novērst, izraisītu vēl lielākas respondentu dusmas, jo 63 % apstiprināja, ka vairs neizmantotu pakalpojumu sniedzēju bailēs, ka šajā gadījumā viņu dati tiek pārdoti trešai personai. Tā kā patērētāji arvien labāk izprot uzņēmumu atbildību par datu aizsardzību, uzņēmumiem ir jānodrošina lielāka lietotāju datu apstrādes procesu caurredzamība.

Iespējams, tieši nepieciešamība virtuāli iepirkties, izklaidēties, sazināties un veikt saimniecisko darbību ir izraisījusi lielāku izpratni par to, cik daudz datu tiek sniegts un kādas varētu būt šīs izplatīšanas sekas. Tagad gandrīz divas trešdaļas (62 %) respondentu ir noraizējušās, ka viņu darbībām internetā pastāvīgi seko līdzi vietnes vai pakalpojumi, ko viņi apmeklē.

Ne tikai 50 % patērētāju pārtrauktu izmantot tiešsaistes pakalpojumu sniedzēju, ja tiktu konstatēts pārkāpums, bet arī liela daļa gan no uzņēmumiem, gan no valdībām jau iepriekš pieprasa lielāku savu datu aizsardzību. Aptuveni puse (51 %) apstiprināja, ka vēlas, lai uzņēmumos datu apstrāde ir caurredzama, savukārt 48 % uzskata, ka uzņēmumiem ir jābūt tikpat atklātiem par to, kā darbojas to tehnoloģijas. Tāpat 50 % prasīja valdību datu ievākšanas un pārvaldības procesu caurredzamību.

Tas nenozīmē, ka patērētāji katrā ziņā ir pret datu apstrādes ideju kopumā. 68 % piekrīt, ka viņu izmantotās lietotnes un digitālie pakalpojumi ievērojami atvieglo dzīvi. Tomēr, ņemot vērā, ka vairāk nekā desmitdaļai (12 %) ir noplūduši personas dati vai treša persona tos ir neatbilstoši kopīgojusi, izraisot slepenas informācijas izpaušanu (64 %) vai naudas zaudējumu (62 %), ir saprotama papildu piesardzība, raugoties nākotnē.

datu drošības pārkāpuma

„Dati liecina, ka ļaudīm ir izveidojusies kontroles apziņa un tagad viņi pieprasa atklātību, kā un kur tiek pārvaldīti viņu dati. Tieši to „Kaspersky” pilnīgi atbalsta un aizstāv, demonstrējot caurredzamības svarīgumu informācijas drošības telpā. Mēs nesen pārcēlām datu apstrādi uz Šveici, un šīs uzvedības pārmaiņas patērētāju vidū atbalstīs mūsu pašu centienus turpmāk padarīt datu apstrādes praksi drošāku un caurredzamāku. Uzņēmumiem jāapzinās, cik kaitīgi zīmola reputācijai ir ignorēt šīs prasības,” norāda „Kaspersky” patēriņa preču tirgvedības vadītāja Marina Titova.

Līdztekus pasākumiem, ko veic pakalpojumu sniedzēji, ir arī pasākumi, ko var veikt patērētāji, lai pasargātu sevi un savu informāciju. „Kaspersky” ieteikumi ir šādi.

  • Pēc pirmā pieprasījuma atjauniniet programmas un operētājsistēmas. Šajos atjauninājumos ir aizlāpītas ievainojamības, un tas nozīmē, ka ir mazāka datu drošības pārkāpumu varbūtība.

 

  • Izvēlieties šifrētu Wi-Fi savienojumu, lai pasargātu datorus un informāciju no ziņkārīgo skatieniem. Var arī izmantot „Kaspersky Security Cloud” vai tamlīdzīgu risinājumu, kas piedāvā plašu rīku klāstu, piemēram, kontu pārbaudītāju, privāto pārlūkošanu, bloķēšanas režīmus, aizsardzību no izspiedējvīrusiem, mobilo ierīču drošību un paroļu pārvaldību.
  • Kad ir jāizveido savienojums ar publisku Wi-Fi, apsveriet iespēju izmantot virtuālo privāto tīklu (VPN). Tas aizsargā datus un nesaglabā apmeklēto vietņu, meklēšanas vaicājumu vai citu darbību vēsturi, tāpēc esat pasargāts no varbūtēja datu drošības pārkāpuma.
  • Regulāri mainiet kontu paroles, kā arī ierīču un maršrutētāja noklusējuma paroles. Noklusējuma paroles ir pārāk vājas un jau zināmas internetā.

 

  • Visbeidzot, piesardzīgi izturieties pret ļaunprātīgām, bet pārliecinošām e-vēstulēm un vienmēr noskaidrojiet, kādas ir lietotņu un pakalpojumu datu aizsardzības garantijas.

Lai iegūtu vairāk atziņu un padomu, lūdzu, iepazīstieties ar visu pārskatu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top