Tehnoloģijas

Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcā sāks ražot tramvajus

Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcā sāks ražot tramvajus

Trešdien, 28. septembrī, AS “Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca” (DLRR) un AS “Daugavpils satiksme” parakstīja līgumu par četru četrasu tramvaju vagonu piegādi par kopējo summu 7,4 miljoni eiro atbilstoši Daugavpils pilsētas pašvaldības Centralizēto iepirkumu nodaļas Iepirkumu komisijas 27. septembra lēmumam.

DLRR iepirkumā piegādājamos tramvaju vagonus ražos uz vietas savā rūpnīcā Daugavpilī, tādējādi uzsākot jaunu darbības virzienu.

“Tramvaju ražošanas sākšana Daugavpilī ir stratēģiskas nozīmes notikums, jo līdz ar šo pasūtījumu varam likt lietā rūpnīcas kompetenci un iespējas, kas savukārt ļaus parādīt mūsu priekšrocības pasūtītājiem arī ārpus Latvijas robežām. Eiropā, un it sevišķi Austrumeiropā, ir būtisks pieprasījums pēc tramvajiem tieši vidēju un mazu pilsētu segmentā, kas būs DLRR tramvaju vagonu ražošanas galvenais mērķa tirgus,” norāda DLRR padomes priekšsēdētāja Anastasija Udalova.

Tramvaju ražošana tiek uzsākta nekavējoties, bet to piegādes termiņš ir 2023. gada nogale. Tramvaji tiks piegādāti iepirkumu procedūras “Videi draudzīgu tramvaju vagonu iegāde Daugavpils pilsētā” ietvaros.

“Tramvaju vagonu ražošana veicinās Daugavpils veidošanos par būtisku transporta nozares centru mūsu reģionā, kas attiecīgi radīs jaunas, kvalitatīvas darba vietas un ieņēmumus pilsētai un Latgalei,” turpina Udalova.

DLRR ir dibināta 1866.gadā kā galvenā tvaika lokomotīvju remonta rūpnīca. 1965. gadā uzņēmums piedzīvoja rekonstrukciju, kas ļāva nodrošināt dīzeļlokomotīvju kapitālo remontu. Kopš 2014. gada DLRR piesaistījusi vairāk nekā 7 miljonu eiro investīcijas ar mērķi attīstīt darbības apjomus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top