Visas ziņas

Davosā prezentēta rokasgrāmata nacionālajām digitālajām valūtām

Davosā prezentēta rokasgrāmata nacionālajām digitālajām valūtām

Pasaules Ekonomikas forumā tika prezentēti pamatietvari centrālo banku digitālajām valūtām (CBDC). To paziņojusi PEF blokķēdes un dalītā reģistra tehnoloģiju vadītāja Šeila Vorena.

“Normatīvu izstrādātāja instrumentārijs CBDC” ir rokasgrāmata centrālajām bankām, kas palīdzēs tām pieņemt lēmumus par tādu digitālo valūtu ieviešanas lietderīgumu. Bet tie, kas jau strādā šajā virzienā, varēs “paātrināt progresu”, – viņa atzīmēja.

28 lappušu rokasgrāmatā ir informācija par CBDC mazumtirdzniecībai, vairumtirdzniecībai, pārrobežu un “hibrīdu” izmantošanai visu lielumu jaunattīstības un attīstītajās valstīs. Dokuments tika sagatavots sadarbībā ar centrālajām bankām, zinātnes un finanšu institūcijām.

Tajā soli pa solim tiek aprakstīts CBDC novērtēšanas process, tostarp potenciālās priekšrocības un izaicinājumi. Piemēram – vairumtirdzniecības CBDC var palīdzēt samazināt pārrobežu norēķinu izmaksas, bet izrādīties ne pārāk noderīga valstīm, kur jau pastāv “efektīva” sistēma, savukārt mazumtirdzniecības CBDC ļaus mazināt grūtības finanšu vadībā, taču prasīs ievērojamas investīcijas kiberdrošībā.

PEF nepauž pozitīvu vai negatīvu attieksmi pret CBDC, bet vēlas palīdzēt centrālajām bankām “pārliecināti” novērtēt, vai tāds risinājums ir piemērots to ekonomikai.

Bahreinas Centrālās bankas pārvaldnieks paziņoja, ka viņi jau ir pieņēmuši PEF rokasgrāmatu, bet Taizemes Banka paziņoja, ka prezentētais “instrumentārijs varētu kļūt par pamatu pasākumu veikšanai, aktivizējot CBDC”.

Jāatzīmē, ka forumā Davosā pēdējos gados aktīvi tiek apspriestas kriptovalūtas.

Pagājušajā gadā tajā tika apspriests arī jauno tehnoloģiju regulējums.

Iepriekšējā forumā arī aktīvi izplatījās baumas, ka šajā konferencē Durovs var prezentēt savu Gram.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top