Mainings

Daži ASV bitkoinu maineri ir apdraudēti naftas cenas dēļ

Bitkoina mainings ASV

Vairākas maininga kompānijas Ziemeļamerikā izmanto elektroenerģiju no gāzes lāpas, kas izveidojas, iegūstot vai pārstrādājot naftu. Ja naftas kompānijas tiks slēgtas zemo vai negatīvo cenu ietekmē – tad trieciens trāpīs arī maineriem.

Runa ir par kompānijām Upstream Data (Kanāda), DJ Bitwreck (Teksasa) un Crusoe Energy (Kolorādo). Pēdējā pagājušajā gadā piesaistīja investīcijas no brāļiem Vinklvosiem, riska kapitāla firmām Pathfinder un Bain Capital Ventures.

Halvinga priekšvakarā maineri aktīvi meklē lētu elektroenerģiju, lai saglabātu konkurētspēju. Gāzes lāpas ir tādas enerģijas avoti.

DJ Bitwreck paziņoja, ka izmanto 40 kilovatus gadā testa fāzē un plāno pieaudzēt vēl 1 megavatu no gāzes lāpu enerģijas. Līdzīgi plāni ir arī Great American Mining no Ziemeļdakotas.

Great American Mining dibinātājs Martijs Brents pastāstīja, ka tikai viena atradne, ar kuru viņš strādā, var nodrošināt mainingam simtiem megavatu.

Pēc izdevuma datiem – visi minētie jaunuzņēmumi joprojām būs ienesīgi pat apstākļos, ja bitkoins 2020. gadā nepieaugs. Taču naftas cenas ir viens no galvenajiem mainīgajiem viņu biznesa modelī.

“Mēs tagad nepērkam iekārtas. Mēs gaidām, kad varēsim tās atpirkt no maineriem, kuri pamet tirgu”, – uzsvēra Brents.

Viņš norādīja, ka mainings var kļūt par papildu ienākumu naftas kompānijām.

Iepriekš maija fjūčeru cena par WTI markas naftu noslīdēja zem nulles. Šobrīd paniska pārdošana sākusies arī saistībā ar jūnija fjūčeriem.

Kopienā pret situāciju izturas dažādi. Daži to uzskata par bitkoinam labvēlīgu. Citi atzīmē, ka pirmā kriptovalūta joprojām būs riskants aktīvs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top