Tehnoloģijas

DB Schenker iegādājas gandrīz 1500 pilnībā elektriskas kravas automašīnas un noslēdz sadarbību ar Volta Trucks

DB Schenker iegādājas gandrīz 1500 pilnībā elektriskas kravas automašīnas un noslēdz sadarbību ar Volta Trucks

Eiropas sauszemes transporta līderis DB Schenker un vadošais pilnībā elektrisku komercautomobiļu ražotājs Volta Trucks paziņo par ciešas partnerības izveidi un gandrīz 1500 pilnībā elektrisko Volta Zero transportlīdzekļu pasūtījumu.

Pēc SIA “Schenker” valdes locekles Evijas Sedolas teiktā, šis ir lielākais elektrisko kravas automašīnu pasūtījums Eiropā. “Tas ir skaidrs pierādījums grupas apņēmībai sasniegt klimata neitralitātes mērķus. Ceram, ka prototipa ieviešana būs veiksmīga tuvākā gada laikā, pēc tam varēsim spert pirmos konkrētos soļus, ieviešot pilnībā elektriskus transportlīdzekļus Latvijā un citās Baltijas valstīs,” uzsver E.Sedola.

Sirils Bonžāns (Cyrille Bonjean), DB Schenker Eiropas sauszemes transporta nodaļas viceprezidents, stāsta: “Ceļā uz oglekļa neitralitāti ir daudz izaicinājumu. Visaptveroša partnerība ar Volta Trucks ļaus mums ievērojami paātrināt pārejas uz elektriskajiem transportlīdzekļiem tempu un investēt videi draudzīgākos transporta risinājumos, vēl vairāk tuvinot mūs oglekļa neitrālai loģistikai.”

Volta Trucks izpilddirektors Essa Al-Saleh apstiprina savu līgumu ar DB Schenker: “Es priecājos sveikt DB Schenker Volta Trucks klientu bāzē. Sadarbība ar DB Schenker un Eiropā lielākais pilnībā elektrisko kravas automašīnu pasūtījums apliecina vadošo loģistikas uzņēmumu pārliecību par mūsu spēju nodrošināt tiem pasaules līmeņa “tīros” transportlīdzekļus savlaicīgi un augstākajā kvalitātē.”

Partnerības ietvaros DB Schenker 2022. gada pavasarī un vasarā pirmo reizi laidīs klajā kravas automašīnas Volta Zero prototipu. Testu rezultāti tiks ņemti vērā 1470 transportlīdzekļu sērijas ražošanā ražotnē Šteirē, Austrijā, saskaņā ar Volta Trucks jauno līgumu.

Pilnībā elektriskais 16 tonnu smagais Volta Zero ir paredzēts lietošanai DB Schenker Eiropas termināļos, lai transportētu preces no sadales mezgliem uz pilsētas centru un pieguļošajām teritorijām. Tieši šajā jomā vislielāko labumu sniedz transportlīdzekļa novatoriskais dizains, uz drošību orientētā pasažieru kabīne un bezemisiju piedziņa. DB Schenker un Volta Trucks kopīgi pēta jaunās tehnoloģijas plašāku izmantošanu, lai potenciāli palielinātu savu piedāvājumu. Sākotnējā izvietošana notiks desmit dažādos reģionos piecās valstīs.

Sadarbības ietvaros kopīgi tiks izstrādātas arī specifikācijas iepriekš izziņotajam 12 tonnu smagajam Volta Zero modelim, veicot testus, lai paātrinātu transportlīdzekļu izvietošanu un vadītāju apmācību.

Vairāk par Volta Trucks

Volta Trucks ir augošs pilnībā elektrisku komerciālo transportlīdzekļu ražotājs un pakalpojumu sniedzējs. Volta Trucks galvenais birojs atrodas Stokholmā, Zviedrijā, tā inženierija tiek vadīta no Apvienotās Karalistes, un drīzumā tiks izveidota ražotne Šteirē, Austrijā. Uzņēmumam ir pārdošanas komandas Francijā, Spānijā, Itālijā, Vācijā un Apvienotajā Karalistē. Volta Trucks Volta Zero izstrādē un ražošanā sadarbojas ar vairākiem piegādes ķēdes līderiem pasaulē.

Vairāk par Volta Zero

Volta Zero ir pasaulē pirmais pilnībā elektrisks 16 tonnu smags transportlīdzeklis, kas īpaši izstrādāts pilsētas loģistikai, lai samazinātu kravu transporta ietekmi uz vidi pilsētās. Volta Zero dizains ir rūpīgi pārdomāts, tā elektriskais darbības rādiuss ir no 150 līdz 200 km. Tiek lēsts, ka līdz 2025. gadam jaunais risinājums palīdzēs samazināt oglekļa dioksīda izmešus par 1,2 miljoniem tonnu.

Arī drošība ir uzņēmuma Volta Trucks prioritāte. Tā mērķis ir ražot mūsu pilsētām drošākās kravas automašīnas. Volta Zero jau pašā iesākumā tika izstrādāts kā elektrisks transportlīdzeklis, kas veicinās transportlīdzekļa, vadītāja un gājēju drošības līmeni. Pateicoties iekšdedzes dzinēja noņemšanai, Volta Zero vadītājs sēž centrālajā braukšanas pozīcijā ar daudz zemāku sēdekļa novietojumu nekā parastajā kravas auto. Šī kombinācija apvienojumā ar siltumnīcas stila salona dizainu nodrošina vadītājam plašu 220 grādu redzamības lauku, samazinot bīstamo aklo zonu. Prototips Volta Zero tika laists klajā 2020. gada septembrī, un paredzams, ka pirmie transportlīdzekļi pie klientiem nonāks 2022. gada vidū.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top