Visas ziņas

DEAC paplašina partneru datu centru tīklu ar jaunu lokāciju Viļņā un iegulda līdzekļus Rīgas datu centra modernizācijā

DEAC paplašina partneru datu centru tīklu ar jaunu lokāciju Viļņā un iegulda līdzekļus Rīgas datu centra modernizācijā

Eiropas datu centru operators DEAC paplašina savu partneru datu centru tīklu, papildinot to ar Data Center Logistics (DLC) datu centriem Viļņā, Lietuvā.

Papildus jaunajai lokācijai, DEAC īpašumā ir divi datu centri Rīgā ar 2.3 MW un 0.4 MW jaudām un trešais celtniecības procesā ar 4MW un papildu 400 statnēm, kā arī gadu gaitā attīstītas partnerattiecības ar datu centriem Maskavā, Frankfurtē, Stokholmā, Kijevā un Amsterdamā. Rīgas un Viļņas tuvā ģeogrāfiskā atrašanās vieta ļauj kopā veidot IT infrastruktūru Baltijas reģiona līmenī klientiem, kuriem ir vajadzība pēc lielām jaudām un apjomiem datu glabāšanai un apstrādei.

Tagad abi Baltijas datu centra operatori var sniegt pakalpojumus ar uzlabotu konkurētspēju esošajā reģionā un ārpus tā gan datu centru, gan datu pārraides jomā. “Izmantojot tiešus un ātrus x10Gbit/s savienojumus, iespējams piedāvāt daudzpusīgus IT risinājumus un uzticamu mākoņu un iekārtu izvietošanas infrastruktūru ar mērķi izveidot rezerves datu centru un diversificēt riskus gan Eiropā, gan Krievijā,” komentē DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. 2020.gadā Latvijas DEAC un Lietuvas DLC kļuva par daļu no Quaero Capital.

Tikmēr DEAC ir arī sācis īstenot savu plānu par datu centra “Rīga” infrastruktūras paplašināšanu un energoefektivitātes uzlabošanu ar šogad plānotajām investīcijām 1 milj. eiro apmērā. Janvārī DEAC papildināja dīzeļģeneratoru parku ar diviem Kohler-SDMO ģeneratoriem un paplašināja dzesēšanas iekārtas ar Vertiv Liebert HPC Chiller un CRAH iekārtām, lai uzlabotu PUE (Power Usage Effectiveness) rādītāju un sagatavotu datu centru Eiropas “klimatneitralitātes” prasībām līdz 2030.gadam.

Apgaismojuma sistēmas atjaunošanas ietvaros un kļūstot videi draudzīgākiem, 235 fluorescējošie gaismas avoti un 24 teritorijas gaismekļi tika nomainīti pret LED gaismekļiem. Rezultātā iegūts kvalitatīvs apgaismojums datu centra “Rīga” telpās un ievērojams elektrības ietaupījums gadā.

Papildus investīcijām datu centra “Rīga” infrastruktūrā tiek plānoti vairāki pakalpojumu jauninājumi ar pašapkalpošanās platformām virtualizācijas automatizēšanai un standarta serveru konfigurācijām mazo uzņēmumu klientiem un partneru ērtībām.

Par DEAC

DEAC ir viens no lielākajiem provaideru neatkarīgiem datu centriem Ziemeļeiropā, kurš nodrošina drošus datu centru pakalpojumus klientiem no vairāk kā 40 pasaules valstīm. Kopš 1999.gada DEAC mērķis ir sniegt kompleksus datu centru pakalpojumus un individuālus IT risinājumus. DEAC piedāvā plašu pielāgotu IT risinājumu klāstu, kas ļauj aizsargāt biznesu un optimāli samazināt izmaksas, analizējot biznesa vajadzības atbilstoši uzņēmuma stratēģijai un tā uzņēmējdarbības mērķiem.

Informāciju sagatavoja Marija Bergere, Vecākā mārketinga projektu vadītāja.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top