Visas ziņas

Jauns instruments bitkoina transakciju izsekošanai

tiks prezentēts jaunais instruments ar nosaukumu White Rabbit

Kiberdrošības konferencē Defcon, kas sāksies 9. augustā Lasvegasā, tiks prezentēts jaunais instruments ar nosaukumu White Rabbit – tas paredzēts tādu transakciju izsekošanai, kuras asociējas ar kriminālām darbībām bitkoina tīklā. Par to raksta Bitcoin.com.

Turklāt White Rabbit demontrēšana notika arī konferencē Black Hat Arsenal, kas arī pašlaik norit Lasvegasā.

Instrumentu radījuši datu biznesa analīzes platformas Trustar vadošie izstrādātāji Olīvija Teta un Nikolass Kseibs. Saskaņā ar viņu teikto – White Rabbit ļauj “reāllaikam tuvā režīmā iegūt kontekstuālu informētību par konkrētām ļaunprogrammatūrām ar izpirkuma prasību”.

Faktiski White Rabbit īsteno bitkoina transakciju monitoringu, kuras asociējas ar šo noziedzīgās darbības veidu, sniedzot tiesībaizsardzības institūcijām iespēju tās atzīmēt.

Saskaņā ar aprakstu, White Rabbit ir trīs daļu modelis, kas sākas ar bitkoina adrešu savākšanu un to klasificēšanu “tīrās” un “netīrās”.

“Otrā daļa ir klasificēšanas modeļu testēšana, kuri izmanto šos datus, un priekšlikumu izstrāde optimāla modeļa izvēlē lēmumu pieņemšanai… Trešajā daļā mēs parādīsim, kā šo optimālo modeli izmantot, lai paredzētu to, ka adrese pieder pie “netīrajām”. Mēs arī apspriedīsim izaicinājumus, ar kuriem saskaramies, risinot šo problēmu, un piedāvāsim risinājumus to pārvarēšanai”,  – paskaidro Trustar izstrādātāji.

Tas nav protams pirmais transakciju monitorēšanas instruments bitkoina tīklā. Šai virzienā aktīvi darbojas tādas kompānijas kā, piemēram, Chainalysis un Bitfury. Tomēr bitkoina kopienas reakcija uz tamlīdzīgām iniciatīvām nepavisam nav tā draudzīgākā – galvenā problēma, kuru nosauc tamlīdzīgu instrumentu pretinieki, ir tāda, ka bitkoinam – tāpat kā jebkurai citai valūtai – ir jābūt savstarpēji aizstājamai. Tieši šī iemesla dēļ ļoti populāri ir dažādi bitkoinu sajaukšanas servisi, kuru uzdevums ir nodrošināt transakciju dalībnieku anonimitāti.

Tomēr, kā uzskata Olīvija Teta, lietotājiem ir jāzina, kas stāv aiz tamlīdzīgiem uzbrukumiem.

“Cenšoties deanonimizēt blockchain, mēs ne par to cīnāmies – mums jāredz plašāka aina. Drošības analītiķi, kuri izmanto Trustar, vairāk ir ieinteresēti tajā – kā bitkoina adreses korelējas starp starptautisku noziedzīgu grupējumu darbību un faktisko ļaunprogrammatūru ieviešanu”, – teica viņa.  

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top