Visas ziņas

DelfinGroup apgrozījums 2020. gadā sasniedz 24 miljonus eiro

DelfinGroup apgrozījums 2020. gadā sasniedz 24 miljonus eiro

DelfinGroup nerevidētais konsolidētais apgrozījums 2020. gada 12 mēnešos bija 23.6 milj. EUR, kredītportfelis sasniedza 34 milj. EUR, un EBITDA pieauga līdz 9.5 milj. EUR.

Koncerna 2020. gada apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, ir pieaudzis par 8%, savukārt uzņēmuma kredītportfelis periodā ir palielinājies par 9%. Konsolidētā EBITDA gada laikā kāpusi par 8%.

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Neskatoties uz situāciju saistībā ar COVID 19, uzņēmumam 2020. gadā izdevās sasniegt stabilus izaugsmes rādītājus. Lai arī bijām spiesti strādāt augstas nenoteiktības apstākļos, tomēr, pateicoties komandas profesionalitātei, mums izdevās veiksmīgi organizēt naudas plūsmu un pārvaldīt kredītriskus, saglabājot pelnītspēju. Ieguvām neatsveramu attālinātā darba pieredzi un jaunas darba iemaņas, strādājot ārkārtas situācijā, kas ļaus palielināt komandas darba efektivitāti arī nākotnē. Uzņēmuma darbinieki veiksmīgi adaptējās jaunajiem apstākļiem, saglabājot fokusu uz augstu klientu servisa nodrošināšanu, ātri reaģējot un pilnveidojot produktu piedāvājumu atbilstoši jaunajai situācijai.”

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš

2020. gada 6. novembrī Latvijā atkārtoti tika ieviesta ārkārtējā situācija, nosakot virkni jaunu ierobežojumu. Atbilstoši jaunajai situācijai veicām patēriņa aizdevumu kredītriska pārvērtēšanu, savukārt lombarda segmentā pilnveidojām interneta veikala darbību. AS DelfinGroup valdes loceklis Ivars Lamberts: “2020. gada 4. ceturksnī interneta veikala apgrozījums palielinājās par 231% salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni un par 438%, ja salīdzina ar tādu pašu periodu gadu iepriekš. Ieguldījumi interneta veikala attīstībā 2019. gadā ir pilnībā sevi attaisnojuši, un tas ir kļuvis par būtisku lombarda preču realizācijas kanālu, kura nozīme nākotnē nostiprināsies.”

2020. gada otrajā pusē uzņēmums, pielāgojoties ārkārtas situācijai, īstenoja arī vairākus pasākumus, kas vērsti uz ilgtspējīgas uzņēmējdarbības attīstību. Tostarp 2020. gada 4. ceturksnī tika izstrādāts un ieviests jauns patēriņa aizdevumu produkts Banknote pirkumiem. Tā mērķis bija atvieglot iedzīvotājiem aizdevuma iegūšanu, strādājot un iepērkoties attālinātā režīmā, lai klienti preču iegādi internetā vai tirdzniecības vietās varētu finansēt ērtākā veidā nekā līdz šim. Savukārt lombarda pakalpojumu segmentā tika paplašināts filiāļu tīkls, atverot četrus jaunus lombardus Rīgā. Filiāļu atvēršana sasaucās ar DelfinGroup stratēģiju veidot finansiāli iekļaujošu sabiedrību un veicināt sabiedrības izpratni par aprites ekonomiku.

2020. gada 4. ceturksnī DelfinGroup pilnībā dzēsa 3,5 milj. EUR obligāciju emisiju (ISIN LV0000801322). Atbilstoši situācijai, koncerns izveidoja naudas uzkrājumus, kas tika finansēti, līdzsvarojot parāda vērtspapīru finansējumu un finansējumu no darbības savstarpējo aizdevumu platformā Mintos. Naudas līdzekļu apjoms uz 2020. gada beigām sasniedz 4.6 milj. EUR. 2020. gada 4. ceturksnī uzņēmums, atbilstoši pieņemtajai dividenžu politikai, veica ceturkšņa dividenžu izmaksu 1 milj. EUR apmērā.

Īstenojot biznesa stratēģiju un plānotos pasākumus, 2020. gadā tika sasniegti šādi koncerna finanšu rādītāji salīdzinājumā ar 2019. gadu:

Postenis EUR, miljoni Izmaiņa, %
Neto kredītportfelis 34.37 + 9.0
Aktīvi 45.66 + 19.3
Peļna pirms nodokļiem 4.36 + 2.2
Neto peļņa 3.60  –  7.9%

 

Ar DelfinGroup ceturkšņa, pusgada un gada datiem plašāk iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā: www.delfingroup.lv.

Par DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts finanšu nozares uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un pārstāv zīmolus Banknote, VIZIA un Rīgas pilsētas lombards. Uzņēmums nodrošina darbu 270 profesionāļiem 91 filiālē 38 Latvijas pilsētās. Koncerna 2020. gada aprēķinātie nodokļi ir 3,42 miljoni eiro. AS DelfinGroup ir LTRK dalībniece un ir saņēmusi VID sadarbības programmas Zelta līmeņa statusu. Koncerna pamatpakalpojumi ir mazlietotu preču tirdzniecība, lombarda aizdevums, patēriņa aizdevums, kā arī senioru aizdevums, kura nosacījumi ir īpaši pielāgoti senioriem. DelfinGroup obligācijas tiek tirgotas Nasdaq biržas Riga Baltijas First North obligāciju sarakstā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top