Visas ziņas

DelfinGroup apgrozījums 2020. gadā pieauga par 9%, kredītportfelis – par 10%

DelfinGroup apgrozījums 2020. gadā pieauga par 9%, kredītportfelis – par 10%

Latvijas finanšu koncerna AS DelfinGroup auditētais konsolidētais apgrozījums 2020. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājās par 9%,  sasniedzot 23,7 miljonus eiro. Kredītportfelis aizvadītajā gadā palielinājās par 10%, sasniedzot 34,7 miljonus eiro, EBITDA pieauga līdz 9,3 miljoniem eiro un konsolidētā gada neto peļņa sasniedza 3,9 miljonus eiro. Savukārt peļņa pirms nodokļiem pērn palielinājās par 9,1% un sasniedza 4,6 miljonus eiro.

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Aizvadītais gads uzņēmumam bija lielu pārmaiņu gads. DelfinGroup ietekmēja gan Covid-19 pandēmija un ar to saistītie vispārējie ierobežojumi, gan arī pašā uzņēmumā notika būtiska pārstrukturēšanās, uzsākot gatavoties 2021. gada otrajā pusē paredzētajam IPO (pirmreizējam publiskam akciju piedāvājumam) Nasdaq Riga biržā. Gatavojoties gaidāmajām pārmaiņām, pērn tika mainīts gan uzņēmuma korporatīvais stils, gan arī nosaukums. No 2020. gada februāra uzņēmums saucas DelfinGroup. Tāpat tika uzsākta koncernā ietilpstošo uzņēmumu ciešāka konsolidācija, pārnesot pamatfunkcijas uz koncerna mātes uzņēmumu un palielināts uzņēmuma pamatkapitāls no 1,5 miljoniem eiro līdz 4 miljoniem eiro. Pērn tika uzsākti arī priekšdarbi koncerna tiesiskās formas maiņai no sabiedrības ar ierobežotu atbildību uz akciju sabiedrību, kas noslēdzās 2021. gada sākumā. Paralēli reorganizācijai tika uzsākta arī uzņēmuma pirmā Ilgtspējīgas korporatīvās pārvaldības (ESG – Environmental, Social, and Corporate Governance) ziņojuma sagatavošana par 2020. gadu”.

2020. gads iezīmējās arī ar lombardu pakalpojuma sniedzēja Banknote filiāļu tīkla paplašināšanu. Jaunu filiāļu atvēršana ir stratēģisks DelfinGroup lēmums, lai iedzīvotājiem visā Latvijā palielinātu pieejamību dažādiem finanšu pakalpojumiem un veidotu finansiāli iekļaujošāku sabiedrību. Moderniem finanšu pakalpojumiem jābūt pieejamiem ne vien Rīgā, bet arī Latvijas reģionos un interneta vidē.

Vēl viens stratēģisks lēmums, ko DelfinGroup pieņēma un uzsāka īstenot 2020. gadā, bija sabiedrības izpratnes veicināšana par aprites ekonomiku. Resursu ekonomija un atjaunošana, kā arī lietu atkārtota izmantošana ir viens no zaļās domāšanas stūrakmeņiem. Banknote lombardi šajā ziņā būs labs palīgs ikvienam vides draugam, jo nodrošinās plašu lietotu preču apmaiņas tīklu visā Latvijā. Lietotas un pārbaudītas preces, kas pašam vairs nav nepieciešamas, var novērtēt un pārdot jebkurā Banknote tīkla veikalā visā Latvijā. Visas Banknote tīklā pieejamās lietotās preces jau šobrīd ir ērti apskatāmas un iegādājamas Banknote.lv interneta veikalā.

2020. gadā tika uzsāktas arī nozīmīgas pārmaiņas DelfinGroup korporatīvās pārvaldības jomā, uzsākot veidot profesionālu uzņēmuma padomi ar neatkarīgiem padomes locekļiem. Publiskais konkurss noslēdzās 2021. gada martā, un par jaunajiem padomes locekļiem akcionāru sapulcē uz pieciem gadiem tika apstiprināti finanšu, korporatīvās pārvaldības un fintech nozares eksperti Gatis Kokins, Dr.Edgars Voļskis, Mārtiņš Bičevskis un Jānis Pizičs. Tāpat darbu padomē turpina padomes priekšsēdētājs Agris Evertovskis.

2020. gadā DelfinGroup noslēdza iepriekšējā gadā uzsākto 5 miljonu eiro obligāciju finansējuma piesaisti, kura 3. ceturksnī tika iekļauta tirdzniecībai Nasdaq Riga First North sarakstā. Papildus tam uzņēmums slēgtā, nenodrošināto obligāciju piedāvājumā piesaistīja 3,5 miljonus eiro. Savukārt 4. ceturksnī uzņēmums veica pēdējo pamatsummas atmaksu, atbilstoši 2013. gadā emitēto 3,5 miljonu eiro obligāciju prospektam. 2020. gadā uzņēmums, atbilstoši apstiprinātajai dividenžu politikai, veica ceturkšņa dividenžu izmaksu kopumā 3 miljonu eiro apmērā.

AS DelfinGroup 23. martā paziņoja par plāniem 2021. gadā veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga biržā. Lai uzzinātu vairāk par šo notikumu, interesenti ir laipni aicināti pierakstīties jaunumiem uzņēmuma mājaslapā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top