Visas ziņas

DelfinGroup dividendēs izmaksā 1,5 miljonus eiro

DelfinGroup dividendēs izmaksā 1,5 miljonus eiro

Didzis Ādmīdiņš

Šī gada 4. jūnijā Latvijas finanšu koncerna AS DelfinGroup akcionāru sapulcē tika apstiprināts lēmums par 2020. gada finanšu rezultātu apstiprināšanu un dividenžu izmaksu 1,5 miljonu eiro apmērā.

DelfinGroup stratēģijā apstiprinātā dividenžu politika paredz regulāru dividenžu izmaksu četras reizes gadā, izmaksājot līdz 50% no ceturkšņa neto peļņas un papildus gada dividenžu izmaksu. Akcionāru lēmums paredz izmaksāt papildus dividendes 1,1 miljonu eiro apmērā par 2020. gada rezultātiem un 0,4 miljoni eiro par 2021. gada pirmā ceturkšņa rezultātiem, paredzot dividenžu izmaksu veikt līdz 2021. gada 30. jūnijam. DelfinGroup 2020. gada peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,6 miljonus eiro, bet konsolidētā neto peļņa bija 3,8 miljoni eiro.

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “DelfinGroup finanšu rādītāji turpina uzrādīt stabilu izaugsmi. Stabili rezultāti ir gan lombardiem un lietoto preču tirdzniecībai internetā, gan arī patēriņa kreditēšanai. Sagaidām tālāku ierobežojumu mazināšanu un ekonomikas atvēršanos, kas veicinās tautsaimniecības kopējo attīstību un saimniecisko rosību. Līdz ar to pieaugs arī nepieciešamība pēc moderniem finanšu pakalpojumiem gan patēriņa kreditēšanas, gan lietotu preču tirdzniecības segmentos. 2021. gada otrajā pusē DelfinGroup startēs ar akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga biržā. Paredzam, ka tieši regulāra dividenžu izmaksa būs nozīmīgs faktors, kas varētu piesaistīt potenciālos investorus plānotajā IPO.”

DelfinGroup apgrozījums 2021. gada pirmajos trīs mēnešos sasniedza 6 miljonus eiro, neto peļņa bija 0,8 miljoni eiro, bet kredītportfelis – 32 miljonus eiro. EBITDA palielinājās par 21%, pieaugot līdz 2,5 miljoniem eiro, bet peļņa pirms nodokļiem sasniedza 1,1 miljonus eiro, kas ir kāpums par 6% salīdzinot ar 2020. gada pirmo ceturksni.

AS DefinGroup šī gada martā paziņoja par plāniem 2021. gada otrajā pusē veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga biržā.  Lai uzzinātu vairāk par šo notikumu, interesenti ir laipni aicināti pierakstīties jaunumiem uzņēmuma mājaslapā.

Par DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un pārstāv zīmolus Banknote, VIZIA un Rīgas pilsētas lombards. Uzņēmums nodrošina darbu 277 profesionāļiem 92 filiālēs 38 Latvijas pilsētās. DelfinGroup ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija dalībniece, un ir saņēmusi Valsts ieņēmumu dienesta sadarbības programmas Zelta līmeņa statusu. DelfinGroup pamatpakalpojumi ir lietotu preču tirdzniecība filiālēs un internetā, lombarda aizdevums, patēriņa aizdevums, kā arī senioru aizdevums, kura nosacījumi ir īpaši pielāgoti senioriem. DelfinGroup obligācijas ir kotētas Nasdaq Riga First North obligāciju sarakstā. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 23,7 miljoni eiro, kredītportfelis sasniedza 34,7 miljonus eiro, EBITDA pieauga līdz 9,3 miljoniem eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,6 miljonus eiro. DelfinGroup 2020. gada aprēķinātie nodokļi bija 3,42 miljoni eiro.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top