Tehnoloģijas

DelfinGroup Ilgtspējas indeksā ierindojas sudraba kategorijā

DelfinGroup Ilgtspējas indeksā ierindojas sudraba kategorijā

Latvijas finanšu koncerns AS DelfinGroup šogad pirmo reizi piedalījās Ilgtspējas indeksa novērtējumā un jau pirmajā dalības gadā saņēma  augstu novērtējumu, ierindojoties indeksa sudraba kategorijā.

Minimālo Ilgtspējas indeksa slieksni šogad sasniedza 67 organizācijas, bet sudraba kategorijā izdevās iekļūt 19 uzņēmumiem un organizācijām, tostarp aviokompānijai Air Baltic Corporation, dzērienu ražotājam Aldaris, kurjerpakalpojumu sniedzējam DPD Latvija u.c.

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Pēdējos pāris gados esam īpaši aktīvi koncentrējušies uz ikdienas procesu sakārtošanu uzņēmumā, lai tie atbilstu augstākajiem korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas kritērijiem. Tostarp kā viens no retajiem Latvijas uzņēmumiem esam sagatavojuši ilgtspējīgas korporatīvās pārvaldības ziņojumu (ESG – Environmental, Social, and Corporate Governance). Tāpat šā gada sākumā rīkojām starptautisku konkursu neatkarīgu un profesionālu padomes locekļu ievēlēšanai, kas pagaidām vēl ir visai unikāls notikums  Latvijas privāto uzņēmumu vidū. Šobrīd esam sev izvirzījuši arī jaunu mērķi – šā gada otrajā pusē būt pilnībā gataviem startēt Nasdaq Riga biržā ar akciju sākotnējo publisko piedāvājumu jeb IPO”.

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja un Ilgtspējas indeksa koordinatore Dace Helmane: “Korporatīvajā vidē ilgtspēja jau sen nav modes tendence. Jaunākie Eirobarometra dati liecina, ka ar ilgtspēju saistītie jautājumi rūp deviņiem no desmit Eiropas iedzīvotājiem, un tas nozīmē tikai vienu – uzņēmumi, kuri savā ikdienas darbā ievēro korporatīvās ilgtspējas un atbildības principus, ir nākotnes līderi. Tāpēc pozitīvi vērtējams ir fakts, ka Latvijā aizvien vairāk organizāciju sāk domāt par ilgtspējīgu un atbildīgu uzņēmējdarbības praksi. Turklāt jāsaka, ka globālā pandēmija gan komercsektora interesi, gan arī izpratni par atbildīga biznesa principiem ir būtiski veicinājusi, jo šogad Ilgtspējas indeksā piedalījās rekordliels jauno dalībnieku skaits – 24% uzņēmumu šajā novērtējumā piedalījās pirmo reizi”.

Ilgtspējas vīzija jau pašos pamatos ir organiski saistīta ar DelfinGroup biznesa attīstības pamatmērķiem – nodrošināt izcilu korporatīvo pārvaldību un apvienot zaļo domāšanu ar ekonomisko izdevīgumu. Tādejādi veicinot aprites ekonomikas pamatprincipu popularizāciju un iedzīvošanos Latvijas iedzīvotāju ikdienā. Lombardu tīkls Banknote ir kļuvis par vienu no vadošajiem lietoto un pārbaudīto preču tirdzniecības kanāliem Latvijā, kas iedzīvotājiem visā valstī palīdz apmainīties ar lietām, kas pašiem vairs nav nepieciešamas. Tādejādi preces iegūst otro dzīvi un iedzīvotājiem ir iespēja izdevīgāk iegādāties viņiem vajadzīgas lietas. Atkārtota preču izmantošana ir efektīvs veids, kā mazināt nevajadzīgu patēriņu un pārmērīgu dabas resursu izsaimniekošanu, kā arī palīdz cilvēkiem ietaupīt un efektīvāk rīkoties ar saviem finanšu resursiem.

Par Ilgtspējas indeksu

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kura ietvaros pēc starptautiski atzītas metodoloģijas principiem tiek vērtēti organizāciju risku un procesu vadības principi. Līdz šim vismaz vienu reizi Ilgtspējas indeksā ir piedalījušies 249 uzņēmumi no visas Latvijas, savukārt visos 12 līdz šim īstenotajos Ilgtspējas indeksa novērtējumos piedalījušies septiņi uzņēmumi.

Par DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un pārstāv zīmolus Banknote, VIZIA un Rīgas pilsētas lombards. Uzņēmums nodrošina darbu 277 profesionāļiem 92 filiālēs 38 Latvijas pilsētās. DelfinGroup ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija dalībniece, un ir saņēmusi Valsts ieņēmumu dienesta sadarbības programmas Zelta līmeņa statusu. DelfinGroup pamatpakalpojumi ir lietotu preču tirdzniecība filiālēs un internetā, lombarda aizdevums, patēriņa aizdevums, kā arī senioru aizdevums, kura nosacījumi ir īpaši pielāgoti senioriem. DelfinGroup obligācijas ir kotētas Nasdaq Riga First North obligāciju sarakstā. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 23,7 miljoni eiro, kredītportfelis sasniedza 34,7 miljonus eiro, EBITDA pieauga līdz 9,3 miljoniem eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,6 miljonus eiro. DelfinGroup 2020. gada aprēķinātie nodokļi ir 3,42 miljoni eiro.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top