Pasākumi

AS DelfinGroup rīkos investīciju vebinārus Latvijas, Lietuvas un Igaunijas privātajiem investoriem

AS DelfinGroup rīkos investīciju vebinārus Latvijas, Lietuvas un Igaunijas privātajiem investoriem

Latvijas finanšu koncerns AS DelfinGroup būs viens no pirmajiem uzņēmumiem Latvijas biržas vēsturē, kas gandrīz visas akciju sākotnējo publisko piedāvājuma (IPO) tikšanās un komunikāciju ar potenciālajiem investoriem organizēs ar moderno tehnoloģiju palīdzību virtuālajā vidē. AS DelfinGroup laika posmā no 22. septembra līdz 11. oktobrim rīkos gan privātus, gan publiskus digitālos investīciju vebinārus privātajiem investoriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vebināri un interaktīvas prezentācijas privātajiem investoriem būs pieejamas gan Nasdaq Riga, gan LHV Bank, gan citās platformās. Vebināru mērķis ir mudināt Baltijas valstu iedzīvotājus investēt vietējā kapitāla tirgū, kā arī iepazīstināt privātos investorus ar AS DelfinGroup šoruden plānoto akciju sākotnējo publisko piedāvājumu.

Tostarp publiska virtuālā konference Nasdaq Riga platformā pilnīgi visiem interesentiem un Baltijas valstu investoriem notiks 28. septembrī plkst. 11:00 angļu valodā un plkst. 13:00 latviešu valodā (Rīgas laiks). Vebināru vadīs un uz jautājumiem atbildēs AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš un valdes loceklis Kristaps Bergmanis. Lai pieteiktos dalībai vebinārā angļu valodā, lūdzam iepriekš reģistrēties, izmantojot saiti. Lai pieteiktos dalībai vebinārā latviešu valodā, lūdzam iepriekš reģistrēties, izmantojot saiti.

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Mūsdienu tehnoloģijas ir padarījušas investēšanu daudz demokrātiskāku un pieejamāku. Līdz ar to izmaiņas piedzīvo akciju emisijas un jauno akcionāru piesaistes process. Senāk fokuss vairāk bija vērsts uz klātienes tikšanos organizēšanu ar lieliem institucionāliem investoriem un tādējādi arī iespēja iegādāties akcijas bija vairāk kā lielo un institucionālo investoru privilēģija. AS DelfinGroup  šo procesu Baltijas valstīs padarīs demokrātiskāku un tāpēc ir izvēlējies iet citu ceļu un dot daudz plašākas iespējas akcijas iegādāties tieši privātajiem investoriem visās trīs Baltijas valstīs. Lai padarītu IPO procesu pieejamāku, informācija par IPO procesu uzņēmuma  korporatīvajā mājaslapā būs pieejama vairākās valodās. IPO laikā nodrošināsim pilnu privāto investoru atbalstu – personīgi sniegsim atbildes gan par akciju iegādi un pašu pierakstīšanās procesu, gan arī aktuālajiem jautājumiem par uzņēmumu. Nodrošināsim, lai ikviens potenciālais akcionārs visu nepieciešamo informāciju varētu saņemt attālināti, lai process būtu pēc iespējas draudzīgāks un vienkāršāks privātajiem investoriem. Tas īpaši ir svarīgi COVID-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ. Ticam, ka šī AS DelfinGroup pieeja no vienas puses ieinteresēs investēt vietējā kapitāla tirgū tos, kas to līdz šim  nav darījuši, un no otras puses- iedrošinās nākotnē arī citus Latvijas uzņēmumus startēt biržā ar IPO.”

Vienas akcijas cena būs 1,52 eiro. Minimālais ieguldījuma apjoms ir 1 akcija, līdz ar to – parakstīties uz AS DelfinGroup akcijām var arī ar ļoti mazu summu. Ņemot vērā DelfinGroup mērķi piesaistīt pēc iespējas plašāku investoru loku, būtiska akciju daļa jau sākotnēji tiks rezervēta tieši privātajiem investoriem – katram investoram ir paredzēts piešķirt iespēju iegādāties līdz 1000 akcijām, bet, parakstoties pirmajās četrās dienās (līdz 1. oktobrim ieskaitot), katram investoram garantēti tiks piešķirta iespēja iegādāties vēl papildus 500 akcijas (katru par 1,52 eiro). Tādējādi katram investoram Baltijas valstīs tiks nodrošināta iespēja parakstīties uz akcijām vismaz par 760 – 2280 eiro. Protams, visi interesenti varēs pieteikties arī lielākam akciju skaitam. Sākotnēji piesakoties lielākam akciju skaitam, pēc akciju sadales (alokācijas) palielinās iespēja saņemt lielāku kopējo akciju skaitu, jo, ja kopējais pieprasījums parakstīšanās periodā pārsniegs IPO akciju skaitu, katrs privātais investors saņems tikai daļu (proporciju) no pieprasītā akciju skaita. AS DelfinGroup ir tiesīga izteikt akciju publisko piedāvājumu līdz 7,300,000 akcijām un apjoms var tikt palielināts par 1,095,000 akcijām līdz 8,395,000 akcijām.

IPO rezultātā AS DelfinGroup plāno piesaistīt jaunu kapitālu līdz 12,76 miljonu eiro apmērā, ko plānots ieguldīt uzņēmuma tālākā izaugsmē, kā arī, lai samazinātu uzņēmuma finansējuma izmaksas.

AS DelfinGroup IPO procesa finanšu konsultanti ir LHV banka un zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns. Plašāk par IPO iespējams uzzināt uzņēmuma mājaslapā.

Parakstīšanās uz akcijām tiks uzsākta vienlaicīgi visās trīs Baltijas valstīs 28. septembrī plkst. 10:00 (Rīgas laiks). Tā noslēgsies 11. oktobrī plkst. 15:30. Lai parakstītos uz akcijām, investoriem jānoformē pieteikums savā bankā. Akcijām Baltijas valstīs iespējams parakstīties ar biržas Nasdaq Riga biedru starpniecību: LHV Pank, Swedbank, SEB, Luminor Bank, Citadele, Rietumu Banka, BlueOrange, Signet Bank, Siauliu Bankas, Sandinaviska Enskilda Banken, Nordea Bank un citiem biedriem. Ar pilno biedru sarakstu iespējams iepazīties Nasdaq Riga interneta mājaslapā.

AS DelfinGroup akcijas plānots iekļaut Nasdaq Riga Baltijas Oficiālajā sarakstā, kurā šobrīd ir tikai 32 Baltijas uzņēmumi, tostarp tikai trīs no Latvijas. AS DelfinGroup būs viens no retajiem Nasdaq Baltijas biržas uzņēmumiem, kas katru ceturksni izmaksā vērā ņemamas dividendes saviem akcionāriem, ļaujot pelnīt vairāk nekā vienkārši turot naudu depozīta kontā. AS DelfinGroup dividenžu politika paredz izmaksāt dividendes reizi ceturksnī, dividendēs izmaksājot līdz 50% no ceturkšņa peļņas (ceturkšņa dividendes). Papildus tam, reizi gadā pēc gada pārskata apstiprināšanas, tiek paredzēta iespēja veikt papildus dividenžu izmaksu (gada dividendes). Finanšu gada laikā akcionāriem dividendēs plānots izmaksāt vismaz 50% no uzņēmuma konsolidētās peļņas.

 Par akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO)

Akciju sākotnējais publiskais piedāvājums jeb IPO ir pirmā reize, kad uzņēmums publiskā apgrozībā izlaiž savas akcijas. Tādejādi uzņēmums no privāta uzņēmuma pārtop publiskā kompānijā, kuras akcijas ikviens interesents var iegādāties biržā. Investori, kuri iegulda akcijās, paļaujas vai nu uz akciju vērtības pieaugumu nākotnē, kad tās varēs pārdot dārgāk, vai arī peļņa tiek gūta jau no pašu akciju turēšanas, saņemot par tām regulāri dividendes no uzņēmuma gūtās peļņas.  

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top