Visas ziņas

Bahamu Deltec Bank vadītājs paziņojis par vēstules autentiskumu, kas apstiprina Tether Ltd maksātspēju

Rūpīgi analizētā un diezgan lielu skepticismu izraisījusī vēstule, kurā tokena USDT emitents – kompānija Tether Ltd paziņo par partnerību ar Bahamu salās atrodošos banku Deltec Bank & Trust, ir autentiska. Par to raksta CoinDesk, atsaucoties uz bankas valdes priekšsēdētāja Žana Šalopina paziņojumu.

Vēstuli, pamatojoties uz kuru tai ir pietiekami daudz līdzekļu visa emitēto tokenu USDT apjoma nodrošināšanai (1 831 322 828 $ – 2018. gada 31. oktobra darba dienas beigās), kompānija Tether Ltd publicēja 1. novembrī. Tomēr sabiedrībai publicētais dokuments gandrīz uzreiz tika apšaubīts.

Vispirms jau tika runāts par to, ka zem paraksta nav kādas bankas amatpersonas vārda, jautājumus izraisīja arī pats paraksts, pēc kura bija visai grūti noteikt – kurš ir dokumentu apliecinājis.

Jautājumus izraisīja arī vēstulē esošais formulējums par to, ka tajā nav sniegtas nekādas saistības no Deltec Bank puses un “pamatojas tikai uz to informāciju, kāda ir mūsu rīcībā”.

Tether Ltd paziņo par partnerību ar Bahamu salās

Kā tiek paskaidrots – sarakste starp CoinDesk un Deltec Bank vadītāju ilga vairākas dienas. Sākotnēji Deltec Bank pārstāve Melānija Hatčensona, atsaucoties uz juridiskiem ierobežojumiem un bankas iekšējiem noteikumiem, paziņoja, ka nevar dalīties ar informāciju par organizācijas savstarpējām attiecībām ar klientiem.

Tomēr pēc tam sarakstei pievienojās Žans Šopins, kurš paziņoja, ka dokuments ir autentisks.

“Tether publicētā vēstule ir autentiska”, – viņš paziņoja izdevumam.

Žans Šopins komentēja arī neskaitāmās baumas par to, ka Deltec Bank ir saistīta ar naudas atmazgāšanu – paziņojot, ka tādi pieņēmumi parādās dēļ stereotipiem, kādi pastāv saistībā ar ārzonas bankām.

“Tā rezultātā, ka mēs atrodamies Bahamu salās, mēs pastāvīgi tiekam diskriminēti no lielāko valstu un lielo finanšu institūtu puses. Taču mēs ievērojam visstingrāko politiku naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas apkarošanas jomā un strādājam, pilnībā ievērojot starptautiskos nolīgumus par caurskatāmību – tādus kā, piemēram, Likums par ārvalstu kontu nodokļu pienākumu izpildi  (FATCA) un Vienotais informācijas apmaiņas standarts (CRS)”, – paziņojis Deltec Bank vadītājs.

Tas, ka Tether ir atradusi banku partneri Bahamu salās, pirmoreiz kļuva zināms oktobra vidū. Tad tika ziņots, ka ar Tether saistītā birža Bitfinex ir noslēgusi partnerības līgumu ar Honkongas Bank of Communications, kas daļēji pieder finanšu konglomerātam HSBC Holdings. Taču šī informācija pagaidām nav apstiprināta.[/fusion_text][/fusion_builder_column]

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top