Tehnoloģijas

Der Spiegel: Ar Vācijas haubicēm Panzerhaubitze 2000 Ukrainā ir problēmas

Der Spiegel: Ar Vācijas haubicēm Panzerhaubitze 2000 Ukrainā ir problēmas

Panzerhaubitze 2000

Ukrainas bruņotajiem spēkiem ir radušās problēmas ar vācu Panzerhaubitze 2000 pašpiedziņas artilērijas ierīcēm burtiski jau mēnesi pēc to saņemšanas.

Par to raksta Der Spiegel, taču izdevums nenosauc savus avotus. Ziņas lasāma arī citos mēdijos, tostarp DW. Visi resursi atsaucas uz Der Spiegel rakstu. Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs vai Aizsardzības ministrija vēl nav komentējusi situāciju.

Kā vēsta vācu izdevums, Ukraina Vācijai paziņojusi, ka pēc intensīvas Panzerhaubitze 2000 pielietošanas kaujās, vairākām haubicēm datorsistēma sniedza kļūdu ziņojumus. Tām, iespējams, ir nepieciešams remonts. Ukrainas bruņoto spēku rīcībā ir septiņas Vācijā ražotas haubices.

Vācijas Aizsardzības ministrija uzskata, ka problēma varētu būt saistīta ar lielo šāvienu intensitāti. Eksperti uzskata, ka tas ietekmēja artilērijas stiprinājumu iekraušanas mehānismu. 100 šāvieni dienā tiek uzskatīti par augstu šaušanas intensitātes līmeni Vācijā.

Kā vēsta Der Spiegel, Vācija apņēmās nodot Ukrainai papildu rezerves daļu komplektus, kas ļaus ātri veikt remontdarbus un atjaunot Panzerhaubitze 2000 funkcionalitāti. Paralēli Bundestāgs vienojas ar Poliju par remonta centra izveidi, kas samazinās bojāto iekārtu transportēšanas laiku.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top