Tehnoloģijas

Desmitdaļai datorspēļu spēlētāju Latvijā ir nozagta identitāte

Desmitdaļai datorspēļu spēlētāju Latvijā ir nozagta identitāte

Foto: Pixabay

Vairāk nekā desmitdaļai datorspēļu spēlētājiem  (11 %) Latvijā ir nozagta identitāte, bet visā pasaulē spēlnieku nozagto ID  kopējā vērtība var sasniegt 347 miljardus ASV dolāru. „Kaspersky” to ir minējis starptautiskā pētījumā, kur sniegti arī vienkārši ieteikumi, kas palīdzēs izvairīties no šīs un citām ar spēlēšanu saistītām problēmām.

Baltijā šo jauno pētījumu pēc „Kaspersky” pasūtījuma 2020. gada decembrī veica „Norstat”, lai izvērtētu spēļu nozari 2020. gadā. No Baltijas valstīs aptaujātajiem 1200 spēlniekiem noskaidrots, ka spēles gaitā ir arī iebiedēti Latvijā 16 %, Lietuvā 14 % un Igaunijā 16 % datorspēļu spēlētāji.

Gandrīz trešdaļa (27 %) spēlnieku Latvijā ir cietusi no blēžiem. Visi šie apstākļi kopā izraisa stresu un trauksmi 34 % spēlētāju. Tas sarūgtina, jo lielākā daļa (58 %) spēlē, lai mazinātu stresu, kā arī iegūtu asas izjūtas (52 %) un draugus (33 %).

„Kaspersky” vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis sacīja: „Kad spēlējat, ir svarīgi jau no paša sākuma apsvērt, kā vislabāk izvairīties no iebiedētājiem, blēžiem un hakeriem vai tikt galā ar viņiem. Laikus rīkojoties, par daudzām bailēm var aizmirst un pilnīgi nodoties spēlei.”

„Kaspersky” piedāvā septiņus paņēmienus, kas palīdz pēc iespējas drošāk spēlēt internetā.

  1. Pērciet no oficiāliem avotiem

Vienmēr pērciet PC spēles plaši pazīstamās platformās, piemēram, „Steam” un GOG, vai oficiālās izstrādātāju vietnēs.

  1. Ietaupiet gudri

Oficiālie veikali bieži sniedz satriecošas atlaides vai pat bezmaksas spēles, bet daudzi pa e-pastu pienākušie piedāvājumi var būt krāpšana. Ir jāapmeklē izstrādātāja vai veikala vietne, lai pārbaudītu, vai tur ir minēta atlaide. Ja nav, tad tā nav īsta.

  1. Iepazīstieties ar atpakaļatdošanas noteikumiem

Pirms iegādes uzziniet veikala ieviestos spēles atpakaļatdošanas noteikumus, ja jums tā nepatīk vai tā nedarbojas jūsu datorā.

  1. Pirkumiem internetā izmantojiet atsevišķu karti

Piesaistiet nevis karti, kurā ir visi jūsu uzkrājumi, bet gan debetkarti pirkumiem internetā un papildiniet to pēc vajadzības. Tādējādi, ja iebrucēji ielauzīsies vietnē, ko lietojat, viņi neko daudz neiegūs.

  1. Izmantojiet drošu savienojumu

Mēs iesakām pieteikties interneta veikalos tikai no mājām — no pienācīgi aizsargāta mājas tīkla.

  1. Aizsargājiet savus kontus

Aizsargājiet savu kontu platformās „Steam” un Battle.net, kā arī visus sociālo tīklu profilus, ko izmantojat, lai pieteiktos spēļu veikalos (bet, ja iespējams, neizmantojiet sociālo tīklu kontus, lai pieteiktos kaut kur citur).

  1. Aizsargājiet savas ierīces

Ir jāaizsargā arī datori, viedtālruņi un planšetdatori, ko izmantojat spēlēšanai. Spēcīgs risinājums, piemēram, kas bloķē krāpnieciskas vietnes, brīdina par drošības problēmām un, pretēji populāram nepareizam priekšstatam, netraucē spēles gaitu. Modernos drošības risinājumos iekļautais spēļu režīms ieslēdzas automātiski, kad spēlējat pilnekrāna režīmā.

Lai izlasītu visu pārskatu, apmeklējiet mūsu e-žurnālu.

Drosiba interneta

Par „Kaspersky”

„Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 250 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē kaspersky.com.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top