Visas ziņas

Deutsche Bank analītiķis: arvien vairāk investoru bitkoinu uzskata par drošu investīciju

Deutsche Bank par investīcijām bitkoinā

Foto: cmophoto.net/Unsplash

Investīciju bankas Deutsche Bank analītiķis Džims Rīds rakstā ZeroHedge atzīmējis bitkoina kā alternatīva uzkrājumu līdzekļa pievilcības palielināšanos.

“Šķiet, ka bitkoina izmantošanas pieprasījums aug tur, kur zelts tika izmantots dolāra un inflācijas risku hedžēšanai”, – raksta Rīds.

Šogad bitkoina cena pieaugusi par 144%, zelta – par 22%. Abi aktīvi bijuši ienesīgi, ņemot vērā centrālo banku un valdību stimulus visā pasaulē, lai ierobežotu koronavīrusa pandēmijas ekonomiskās sekas.

“Viena no dīvainībām ir krasā neatbilstība starp zeltu (-3,6%) un sudrabu (-4,4%) – no vienas puses, un bitkoinu (+ 13,4%) – no otras puses. Bitkoins ir pieaudzis vēl par + 3% nakts laikā un vairāk nekā par 70% pēdējo sešu nedēļu laikā, jo arvien vairāk investoru to sāk uzskatīt par drošu aktīvu investīcijām”, – atzīmējis analītiķis.

Deutsche Bank stratēģe Mariona Labura uzskata, ka koronavīrusa pandēmija liks centrālajām bankām pāriet uz digitālajām valūtām (CBDC).

Investīciju bankas JPMorgan analītiķi nesenajā pārskatā paziņoja, ka institucionālie investori bitkoinu sāk uzskatīt par zelta alternatīvu.

Avots: Zerohedge

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top