Visas ziņas

Deutsche Bank pievienojas cīņā pret Bitkoinu

 

Vēl viena liela aizdevumu kompānija, jau diezgan pazīstama bitkoineriem, ir brīdinājusi investorus neieguldīt savu naudu bitkoinā.
Šoreiz protestētāja ir Deutsche Bank, tās galvenā stratēģa Ulriha Stefana vadībā. Tomēr ir jāatzīst, ka protesti pret Bitkoinu jau ir sākuši samazināties, jo dažas labi zināmas Wall Street kompānijas jau ir kļuvušas ieinteresētas digitālajā valūtā. Tomēr banku nozare joprojām izturas pret šo valūtu ar īpašu piesardzību.
Skatot dziļāk iemeslus, kāpēc pastāv šāda piesardzība, ir redzams, ka tāda hegemonija, kā banku nozare neatbalsta viņuprāt graujošo naudas sistēmu, jo tā varētu padarīt to novecojušu. Taču ir vērojams, ka banku nozares izteiktie brīdinājumi saistībā ar Bitkoinu sāk mazināties.

Parastā retorika

Banku sektors, šķiet, ir pats “iestrēdzis” retorikā, kas ir jau novecojusi. Ierastie attaisnojumi, piemēram, par Bitkoina nestabilitāti un esošajiem nonoteiktajiem regulējumiem, ir galvenie piesaistes punkti, kas liek bankām būt piesardzīgām.

“Es vienkārši investoriem neieteiktu ieguldīt līdzekļus šajā valūtā” uzsver U. Stefans.

Vācijā, pēc stratēģa domām, cilvēki rada paniku ap šo valūtu, viņi nav ieinteresēti ieguldīt savus līdzekļus, bet gan vairāk radīt vispārēju satraukumu. Pat interese par akcijām ir maza. Varbūt tas ir saistīts ar banku un pat finanšu regulatoru vispārējo attieksmi pret šo valūtu.
Laikam ejot, pat šie argumenti par Bitkoina lielo nestabilitāti un nenoteiktajām regulām tā sauktajā neregulētajā telpā arī ir kļuvuši bezjēdzīgi. Nestabilitāte ir salīdzinoši mazinājusies un spēkā ir stājušās daudz vairāk regulas.

Atpakaļ pie Blockchain

Attiecībā uz Blockchain un Bitkoinu, pastāv līdzīga retorika, it īpaši banku sektorā. Tas ir nozīmīgi bankām, jo Blockchain var piedāvāt risinājumus – tāpat kā tas ir ar Ripple, kura sadarbojas ar Santander un AMEX.

“Šajā brīdī es esmu ļoti piesardzīgs pret Bitkoinu. Lai gan man patīk tās pamatā esošā tehnoloģija,”

uzsver UBS priekšsēdētājs Aksels Vēbers. Blockchain bez Bitkoins, lai cik tas neierasti arī neizklausītos, piedāvā bankām ļoti daudz, nemazinot to monopolu naudas un valūtas ziņā.
Tomēr ir dažas bankas, kas domā par nākotni, un atbalsta gan kriptovalūtu, gan arī Blockchain.

Valsts digitālā valūta

Dažu valstu centrālās bankas domā par nākotni un soli uz priekšu, un ir iecerējušas veidot savu digitālo valūtu, lai risinātu esošās problēmas.
Zviedrijas Centrālā banka ir viena no šādām organizācijām, kas pēta digitālās valūtas potenciālu.

“Elektroniskā krona varētu novērst esošās problēmas, kas nākotnē var rasties maksājumu tirgū, tā kā cilvēki arvien mazāk sāk izmantot skaidro naudu savos norēķinos,”

kā apgalvo Ricksbank septembra ziņojumā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top