Tehnoloģijas

airBaltic uzsāks jaunu programmu sadarbībā ar PIKC Liepājas Valsts tehnikumu

airBaltic uzsāks jaunu programmu sadarbībā ar PIKC Liepājas Valsts tehnikumu

Foto: Airbaltictraining.com

No šī gada septembra airBaltic sadarbībā ar PIKC Liepājas Valsts tehnikumu uzsāks jaunu programmu, kurā topošie gaisa kuģu mehāniķi varēs iegūt praktiskās zināšanas, strādājot ar airBaltic gaisa kuģiem. Prakse notiks airBaltic Training autorizētajā Diamond Aircraft apkopes centrā, kas atrodas starptautiskajā lidostā Liepāja.

airBaltic operatīvās vadības direktors Pauls Cālītis norāda: “Mēs esam priecīgi atbalstīt Latvijas izglītības iespējas aviācijas nozarē, kas nākotnē nodrošinās jaunu un augsti kvalificētu darba spēku. Piedāvājot praksi vienīgajā Baltijā sertificētajā Diamond Aircraft lidmašīnu apkopes centrā, topošie speciālisti varēs apgūt prasmes gaisa kuģu apkopē un remonta darbos.”

Jaunie speciālisti pēc programmas absolvēšanas varēs strādāt komerciālo aviolīniju kompānijās un aviācijas tehniskās apkalpošanas uzņēmumos. Gaisa kuģa mehāniķa darba pienākumos ietilpst gaisa kuģa sagatavošana tehniskajai apkopei, tehnisko apkopju plānošana, kā arī gaisa kuģu remonta darbu veikšana.

PIKC Liepājas Valsts tehnikums direktors Agris Ruperts uzsver: “Šāda veida sadarbība ir unikāla, jo Latvijā tā tiek realizēta pirmo reizi. Pirms programmas izstrādes mēs rūpīgi izpētījām aviācijas nozares vajadzības un izveidojām atbilstošas profesiju kartes.”

Ikviens, kurš vēlas apgūt gaisa kuģa mehāniķa profesiju līdz 31.augustam, var iesniegt dokumentus PIKC Liepājas Valsts tehnikuma telpās Ventspils ielā 51 vai arī nosūtot pieteikumu elektroniski http://uznemsana.lvt.lv.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar 60 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%. airBaltic veic lidojumus ar 22 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. 2017.gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019.gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019.gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award).

airBaltic meitas uzņēmums airBalticTraining savā modernajā un īpaši izveidotajā apmācības centrā Rīgā piedāvā plašu aviācijas apmācību pakalpojumu klāstu. Uzņēmums izveidots 2010.gadā un kopš tā laika katru gadu sniedz apmācību aptuveni 3 000 profesionāļu no visas pasaules – vairāk nekā 1 500 pilotiem, gandrīz 1 000 stjuartu un vairākiem simtiem lidostas darbinieku, bagāžas aģentiem, drošības darbiniekiem un citiem. Lai iegūtu sīkāku informāciju, apmeklējiet: http://airbaltictraining.com.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top