Tehnoloģijas

Digitālās tehnoloģijas – finanšu nozares izaugsmes nākotne

DIGITĀLĀS TEHNOLOĢIJAS - FINANŠU NOZARES IZAUGSMES NĀKONE

SergeyNivens/Depositphotos

Šonedēļ Vīnē norisinājās Huawei Viedo finanšu samits (Huawei Intelligent Finance Summit — HIFS), kuru Huawei organizēja kopā ar digitālo žurnālu CIO (FROM IDG). Šī gada samita galvenā tēma – “Nozares stiprināšana ar finanšu tehnoloģiju pārejā uz mākoni”. Nozares pārstāvji  – vadošās Centrālās un Austrumeiropas un Ziemeļvalstu reģiona vadošās bankas – apsprieda pēcpandēmijas tendences, nākotnes attīstības scenārijus un izaicinājumus attiecībā uz jaunievedumiem finanšu tehnoloģijā (FinTech) un informācijas un komunikāciju tehnoloģijā (IKT).

Pandēmijas laika grūtību pārvarēšana, izmantojot daudzveidīgus finanšu risinājumus

Covid-19 uzliesmojums visā pasaulē ir būtiski mainījis globālo ekonomiku un radījis ievērojamus izaicinājumus finanšu nozarei. Monetārā un fiskālā politika visu šo laiku ir pastiprinājusi nepastāvību finanšu tirgos. Saskaroties gan ar jaunajām iespējām, gan izaicinājumiem, finanšu nozarei ir jāmainās un paātrināti jāveic modernizācija, lai pieņemtu jaunos scenārijus un uzņēmējdarbības formas un pielāgotos tām. Huawei cieši sadarbojas ar klientiem un partneriem, lai palīdzētu viņiem pārvarēt uzņēmējdarbības izaicinājumus ilgtermiņā un efektīvi ierobežotu negatīvo ietekmi. Klienti un partneri ir saņēmuši informāciju par daudzveidīgiem pirkumu, finansējuma un ārvalstu valūtas kursu risinājumiem, kā arī citiem finanšu risinājumiem. Integrējot finanšu pakalpojumos tādas tehnoloģijas kā 5G, mākslīgais intelekts (MI) un lietu internets (IoT), tiks vēl vairāk stimulēti jauni uzņēmējdarbības scenāriji un veicināta strauja finanšu nozares attīstība.

Jauni pakalpojumu scenāriji un uzņēmējdarbības modeļi digitālajā pasaulē ar vienotiem viediem risinājumiem

Runājot par banku nozares nākotni, Dr. Barbara Kolma (Barbara Kolm), Austrijas Ekonomikas centra direktore un Austrijas Nacionālās bankas ģenerālpadomes priekšsēdētāja vietniece, norādīja: “Patērētāji sagaida daudz, un ir pieprasījums pēc ātriem un personalizētākiem finanšu pakalpojumiem. Tā kā lietu internets un tendence arvien biežāk izvēlēties par labu elektronisko darījumu veikšanai reāllaikā parādās arī banku nozarē, ļoti svarīgas būs drošas tehnoloģijas, piemēram, uzticamas identitātes noteikšanas sistēmas. Lai gan skaidra nauda, domājams, nekad nepazudīs no aprites, kā ērtu paralēlo alternatīvu varētu ieviest centrālo banku digitālās valūtas.”

Patērētājiem pārejot uz darbībām tiešsaistē, līdzi būs jāseko arī bankām. Lukašs Januševskis (Łukasz Januszewski), Raiffeisen Bank International AG Markets/IB valdes loceklis, atzīst, ka digitalizācija ir neizbēgama un nepieciešama: “Pasaule nenoliedzami kļūst digitāla, un ir svarīgi saglabāt noturību, izmantot tehnoloģijas un iegūt partnerus, kas šajā periodā var sniegt atbalstu. Tomēr ir arī jāspēj pielāgoties un nedrīkstam aizmirst, ka neatkarīgi no datu satura uzņēmumus vada cilvēki, kuru vajadzības mums ir jāņem vērā. Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, — pat tik sarežģītā situācijā noteikti ir uzņēmējdarbības attīstības iespējas, kuras varam izmantot.”

2021. gada pasākumā HIFS uzstājas Lukašs Januševskis (Łukasz Januszewski), Raiffeisen Bank International AG Markets/IB valdes loceklis

2021. gada pasākumā HIFS uzstājas Lukašs Januševskis (Łukasz Januszewski), Raiffeisen Bank International AG Markets/IB valdes loceklis

Huawei prognozē, ka līdz 2025. gadam tīklā būs savienots vairāk nekā 100 miljardu ierīču. Turklāt tehnoloģiju attīstība ļoti spēcīgi ietekmēs finanšu pakalpojumus un radīs jaunus pakalpojumu scenārijus un uzņēmējdarbības modeļus. Foruma atklāšanas uzrunā Aikans Žanglei (Aykan Zhanglei), Huawei galvenais finanšu speciālists Centrālās un Austrumeiropas un Ziemeļvalstu reģionā, paziņoja: “Mobilās ierīces ir kļuvušas par labāko platformu klientu novatorismam un iekšējai sadarbībai, un laika gaitā kļūs pieejami arvien jauni pakalpojumu modeļi. Pētījumi liecina, ka pēdējā pusotra gada laikā bezkontakta maksājumu skaits, ietverot patēriņu tiešsaistē un naudas pārskaitījumus mobilajās ierīcēs, visā pasaulē ir pieaudzis par vairāk nekā 40%.”

Uzstājas Aikans Žanglei (Aykan Zhanglei), Huawei galvenais finanšu speciālists Centrālās un Austrumeiropas un Ziemeļvalstu reģionā

Uzstājas Aikans Žanglei (Aykan Zhanglei), Huawei galvenais finanšu speciālists Centrālās un Austrumeiropas un Ziemeļvalstu reģionā

Huawei redzējums un risinājums finanšu uzņēmumiem

Ronalds Raits Rafenspergers (Ronald Wright Raffensperger), FSI Huawei galvenais digitalizācijas speciālists, uzskata, ka finanšu iestādes pašlaik var panākt ievērojamu izaugsmi pateicoties tieši digitālajām tehnoloģijām. “Labākais finanšu iestāžu turpmākās attīstības ceļš, pirmkārt, ir pilnīga mākonī izveidotas, optimāli būvētas infrastruktūras pieņemšana, izmantojot tehnoloģiskus jaunievedumus, ātrāka digitālo un viedo risinājumu lietojuma apvienošana un dinamiskas digitālās platformas izveide. Otrkārt, padziļiniet nozares scenārijus, paātriniet uzticamu datu pārsūtīšanu, izmantojot tehnoloģiju aktivizēšanas scenārijus, apziniet datu vērtību, kā arī veiciniet nozares un iekļaujošo finansējumu. Treškārt, apvienojiet programmatūru kā pakalpojumu (Software as a Service — SaaS), veidojiet atvērtu ekosistēmu visiem scenārijiem un ieviesiet uz scenārijiem balstītus finanšu pakalpojumus,” viņš skaidroja.

Pirms desmit gadiem Huawei oficiāli sāka savu darbību finanšu tehnoloģijas nozarē. Līdz šodienai uzņēmums Huawei ir apkalpojis pāri par 2000 finanšu klientu vairāk nekā 60 valstīs un reģionos, tostarp 47 no 100 vadošajām bankām pasaulē. Uzņēmums Huawei un tā partneri pastāvīgi nodrošina saviem finanšu klientiem konkurētspējīgus finanšu IKT risinājumus un palīdz finanšu iestādēm pārvarēt neskaitāmus izaicinājumus visos digitalizācijas posmos.

Huawei sanāksme par viedajām finanšu iespējām (HIFS) ir pasākums, kas pirmoreiz notika 2013. gadā un pašlaik ir svarīgākā Huawei sanāksme par finanšu tehnoloģiju (FinTech) un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT). Papildinformāciju par HIFS skatiet vietnē computerworld.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top