Visas ziņas

Facebook atbalstītais digitālais aktīvs Diem varētu tikt aktivizēts 2021. gadā

Jauna informācija par Facebook diem
Digitālā aktīva Diem projekts (iepriekšējais nosaukums izstrādes posmā – Libra) var tikt iemiesots dzīvē jau šogad, tuvāk gada beigām, – par tādu iespēju ziņo Amerikas televīzijas kanāla CNBC eksperti.

Diem ir pievērsta liela uzmanība. Sākotnēji projektu iecerēja sociālā tīkla Facebook komanda, savukārt digitālo maku jaunajam digitālajam aktīvam izstrādāja PayPal bijušais vadītājs Deivids Markuss. Jāatzīmē, ka ziņas par Diem parādījās brīdī, kad Markusa bijušais darba devējs – maksājumu sistēma PayPal – bija spēris vēl vienu soli kriptovalūtu virzienā, integrējot savā darbībā digitālo aktīvu konvertēšanas iespējas valūtās, pateicoties Venmo servisam.

Digitālā aktīva Diem projektu realizē Diem Association, kas atrodas Šveicē, un iepriekš tās nosaukums bija Libra Association. Jau Diem izstrādes posmā, proti – kopš 2019. gada jūnija, tā saskārās ar daudziem jautājumiem izstrādātājiem no regulatoru puses ASV un Eiropas Savienībā. CNBC informācijas oficiāls apstiprinājums no Diem Association vēl nav saņemts, un asociācijas pēdējais konta atjauninājums sociālajā tīklā Twitter datēts ar pērnā gada 15. decembri.

Pēdējā zināmajā Diem projekta variantā runa ir par vairāku veidu stablecoin iespējamu palaišanu, kuru vērtība piesaistīta ASV dolāram un dažām citām valūtām, kā arī stablecoin, kura pamatā būs multivalūtu “grozs”. Pēc CNBC informācijas – tuvojoties gada beigām, tiks uzsākts “pilotprojekts”, lai apgūtu transakcijas ar Diem fiziskām personām.

Neraugoties uz to, ka Diem organizētāji varbūt vēlētos uzsākt “nelielu testēšanu” un nepiesaistīt projektam lielu uzmanību – digitālā aktīva palaišana, aiz kura tā vai citādi saskatāma sociālā tīkla Facebook ēna, neapšaubāmi jebkurā gadījumā būs nozīmīgs notikums.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top