Visas ziņas

Septiņas Dienvideiropas valstis parakstījušas memorandu par blockchain tehnoloģiju atbalstu un virzīšanu

Dienvideiropas valstis parakstījušas memorandu par blockchain tehnoloģiju atbalstu un virzīšanu

Septiņas ES dalībvalstis – Kipra, Francija, Grieķija, Itālija, Malta, Portugāle un Spānija – parakstīja kopīgu memorandu, kurā apņemas virzīt dalītā reģistra tehnoloģijas, lai transformētu savas ekonomikas un nostiprinātu vadošā  reģiona statusu šajā sektorā.

Memorandu parakstīja otrdien, 4. decembrī, Briselē, un tajā – papildu dalītā reģistra tehnoloģijām – kā transformējošus spēkus min arī mākslīgo intelektu un lietu internetu.

Dokumentā teikts, ka blockchain var kļūt par izšķirošu spēku valsts pakalpojumu efektivitātes un caurredzamības uzlabošanā – no izglītības un medicīnas līdz transportam un muitas servisiem, paaugstinot to kvalitāti un privātumu pilsoņiem.

“Šai ziņā mēs uzskatām, ka privātuma atbalstīšana caur blockchain risinājumiem var būt perspektīvs solis, kas dos pilsoņiem iespēju kontrolēt personas datus”, – teikts memorandā.

Tiek arī atzīmēts, ka valdībām jāuzņemas atbildība tā nodrošināšanā, lai pilsoņi pilnībā saprastu jauno tehnoloģiju potenciālu – tādēļ nepieciešams atbalstīt izglītības programmas visos līmeņos.

Dokumentā atsevišķi tiek akcentēta nākamā tādu tehnoloģiju regulēšana:

“Mēs uzskatām, ka jebkurai likumdošanai saistībā ar dalītā reģistra tehnoloģijām ir jāņem vērā to decentralizētais raksturs un jābalstās uz fundamentāliem Eiropas principiem un neitralitāti”.

Maltas parlamenta sekretārs digitālo inovāciju un finanšu jomā Silvio Šembri arī izvietojis tvītu, kurā paziņojis, ka lepojas ar to, ka Malta – vismazākā ES valsts – ir uzņēmusies līdera lomu saistībā ar sadarbību blockchain sfērā.

Šī gada vasarā Malta kļuva par pirmo Eiropas valsti, kas pieņēmusi jaunu – kriptovalūtu un blockchain industriju regulējošu likumdošanu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top