Visas ziņas

Dienvidkorejā pilnībā legalizē kriptovalūtu tirdzniecību

Dienvidkorejā pilnībā legalizē kriptovalūtu tirdzniecību

Dienvidkorejas parlaments pieņēmis likuma grozījumus, kas kriptovalūtu tirdzniecību pilnībā iekļauj tiesiskajā sfērā. Tas izraisīs valsts blokķēdes industrijas restrukturizāciju – raksta The News Asia.

Pēc tam, kad prezidents parakstīs grozījumus, sāksies gadu ilgs to ieviešanas periods. Tam beidzoties, stāsies spēkā sešu mēnešu ilgs atvieglojumu periods.

Provizoriski blokķēdes kompānijām līdz 2021. gada septembrim būs pilnībā jāsakārto darbība atbilstoši jaunajiem noteikumiem.

Saskaņā ar pieņemtajām normām – kriptovalūtu biržām, ICO emitentiem un citiem industrijas dalībniekiem ir pienākums:

  • ievērot visas finanšu pārskatu prasības;
  • izmantot tikai banku kontus ar reāliem vārdiem un nodrošināt KYC procedūru ievērošanu kopīgi ar partnerbanku;
  • sertificēt informācijas drošības pārvaldības sistēmas (ISMS).

Pagājušajā gadā Dienvidkorejas finanšu pakalpojumu komisija (FSC) aicināja Nacionālo asambleju steidzami pieņemt kriptovalūtu regulēšanas normatīvus.

  1. gada sākumā FSC noteica vadošos principus kriptovalūtu biržām. Tie pieprasīja KYC sistēmu esamību platformās un atsacīšanos no virtuālo anonīmo kontu izmantošanas – atgādina izdevums.

Taču pašlaik bankas sistēma ar reāliem vārdiem ir tikai četrām Korejas biržām – Upbit, Bithumb, Coinone un Korbit. Tās – un arī GoPax un Hanbitco – izmanto ISMS.

  1. gada septembrī valstī bija vairāk nekā 70 platformas kriptovalūtu tirdzniecībai. Lielākajai daļai no tām nav izdevies nodibināt partnerattiecības ar bankām, un ISMS sertifikācija, kuru ražo Korejas Interneta drošības aģentūra (KISA), var būt finansiāli nepanesama. Jaunie regulējošie noteikumi var izraisīt to, ka valstī līdz 2021. gadam paliks vien 4–6 kriptovalūtu biržas – uzskata The News Asia.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top