Visas ziņas

Digitālo prasmju pilnveides programmā mācības uzsāk 7500 dalībnieku

Digitālo prasmju pilnveides programmā mācības uzsāk 7500 dalībnieku

Lai apgūtu darbā un mācībās noderīgas mūsdienīgas zināšanas un prasmes, “Digitālo prasmju pilnveides programmā Baltijā” mācības šajās dienās ir uzsākuši 7500 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Programmu Microsoft iniciatīvas ietvaros īsteno Latvijas Universitātes Inovāciju centrs LUMIC kopā ar ISM Vadības un ekonomikas universitāti Viļņā un Igaunijas Biznesa skolu Tallinā. Programmu atbalsta Nodarbinātības valsts aģentūra Latvijā un Nodarbinātības dienests Lietuvā.

“Esam gandarīti par atsaucību, kas lielā mērā apliecina, ka sabiedrībā valda interese un pieprasījums pēc digitālajām prasmēm. Tās ļauj efektīvi strādāt ar jaunajām tehnoloģijām un rīkiem, piemēram, analizēt un vizualizēt datus, automatizēt kādu līdz šim manuālu biznesa procesu. Straujā pāreja uz attālināto darbu un biznesa procesu digitalizācija dažādu nozaru un profesiju darbiniekiem prasa jaunas prasmes, ko ne vienmēr ir iespējams apgūt formālās izglītības procesā. Tāpēc aizvien lielāka loma karjeras izaugsmē ir zināšanām un iemaņām, ko var apgūt pašizglītojoties, apgūstot ko jaunu patstāvīgi,” uzsver LU Inovāciju centra LUMIC vadītāja prof. Signe Bāliņa.

“Šobrīd norisinās būtiskas izmaiņas ne tikai mūsu ikdienas paradumos, bet arī veidā, kā funkcionē ekonomika gan globālā, gan valstu, gan arī atsevišķu uzņēmumu līmenī. Visjūtamākā pašlaik ir straujā daudzu uzņēmējdarbības procesu digitalizācija, kas jau skar vai tuvākajā laikā skars daudzas darba vietas. Ir maldīgi uzskatīt, ka digitālās prasmes būs nepieciešamas tikai tām profesijām, kas saistītas ar informācijas tehnoloģijām. Ir jārēķinās, ka nepārtraukta tehnoloģiju attīstība turpināsies, un ikvienam no mums laiku pa laikam būs jāmācās, lai nezaudētu savu konkurētspēju darba tirgū,” uzsver Microsoft vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa.

Mācībām pieteikušies dažāda vecuma un sociālo grupu iedzīvotāji – gan strādājošie, gan studenti, gan pašnodarbinātas personas, kā arī cilvēki, kas šobrīd nestrādā. Ir pārstāvēti gan dažādu nozaru uzņēmumi, gan valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijas. Programmas ietvaros digitālo prasmju apguve ir organizēta divos moduļos ? pirmais modulis ir “Biznesa un datu analīze”, bet otrais ? “Programmu un lietotņu izstrāde”. Lielākā daļa – aptuveni puse dalībnieku ir izvēlējušies abus moduļus. Mācībām programmā pieteikušies ne tikai trīs Baltijas valstu iedzīvotāji, bet arī dalībnieki no 23 citām valstīm.

Mācību programma ir paredzēta plašam interesentu lokam neatkarīgi no priekšzināšanām, izglītības un profesijas. Programma balstīta uz pašmācību Microsoft Learn vidē, kas nozīmē, ka tās dalībnieki var mācīties sev piemērotā laikā un tempā. Astoņu nedēļu ilgā pašmācība ir papildināta ar praktiskām nodarbībām, kurās mācību programmas vadītāji kopā ar piesaistītajiem nozares ekspertiem sniegs ieskatu zināšanu pielietojamībā.

Modulī “Biznesa un datu analīze” tiek apgūtas pamata prasmes darbā ar datiem, piemēram, datu vizualizācija un analīze, mākoņdatošanas pamati un to izmantojums biznesa attīstībā, iemaņas darbā ar Microsoft platformu Power BI un citas pamatzināšanas, kas palīdz efektīvi izmantot datus ikvienā jomā. Modulī “Programmu un lietotņu izstrāde” programmas dalībnieki mācās vienkāršāko jeb tā dēvēto bezkoda un mazkoda programmu izstrādi un testēšanu. Zināšanas par lietotņu izstrādi palīdzēs vienkāršot, pārveidot un automatizēt biznesa procesus.

Lai saņemtu apliecinājumu par kursa beigšanu, mācību noslēgumā būs jākārto tests. Papildus ikviens programmas dalībnieks var sagatavoties un kārtot eksāmenu, lai iegūtu Microsoft sertifikātu. Motivētākie programmas dalībnieki varēs pieteikties virtuālai praksei, kurā zināšanas varēs izmēģināt un pielietot dzīvē. Mācības ir bez maksas (izņemot Microsoft sertifikāta iegūšanu, kas ir maksas pakalpojums) un notiek angļu valodā. Plašāka informācija par programmu pieejama šeit:

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top