Pasākumi

Eksperti diskutēs par ieviesto noteikumu elektroskrejriteņiem ietekmi uz ceļu satiksmes drošību

Eksperti diskutēs par ieviesto noteikumu elektroskrejriteņiem ietekmi uz ceļu satiksmes drošību

Sākoties jaunajam mācību gadam, droša pārvietošanās visiem ceļu satiksmes dalībniekiem kļūst vēl aktuālāks jautājums. Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā  (Domnīcā) dalībnieki diskutēs, kāda ir situācija pēc šā gada pavasarī  pieņemtā jaunā regulējuma elektroskrejriteņiem:  par regulējuma darbību praksē, vadītāju kontroli, ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti elektroskrejriteņi, elektroskrejriteņu novietošanu u.c. jautājumiem.

Pirmdien, 6.septembrī, plkst. 13:00, tiešsaistē notiks Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas diskusija. Tajā Valsts policijas pārstāvji iepazīstinās ar statistiku par CSNg, kuros iesaistīti elektroskrejriteņi, kā arī veiktajiem kontroles pasākumiem. Savukārt Satiksmes ministrijas, CSDD un LAMB pārstāvji pastāstīs par pieredzi un secinājumiem pēc informatīvajām kampaņām un veiktā pētījuma par elektroskrejriteņu drošu braukšanu. Domnīcas dalībnieki iepazīsies arī ar lielāko pilsētu un elektroskrejriteņu nomas uzņēmumu pieredzi.

Domnīcā piedalīsies Satiksmes ministrijas, CSDD, Latvijas Valsts ceļi, Valsts policijas, Rīgas domes Satiksmes departamenta un citu sadarbības partneru un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Aicinām visus interesentus sekot līdzi Domnīcas diskusijai Satiksmes ministrijas Facebook vietnē.

PAPILDU INFORMĀCIJA

2021.gada pavasarī valdībā tika apstiprināti grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos, kā arī Saeimā tika pieņemti grozījumi Ceļu satiksmes likumā2, kas noteica kārtību, kā elektroskrejriteņiem droši iekļauties kopējā ceļu satiksmē.

Ceļu satiksmes drošības padome (padome) darbojas saskaņā ar Ministru kabineta 2019.gada 11.jūnija  noteikumiem Nr.245 “Ceļu satiksmes drošības padomes nolikums”.  Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca ir padomes izveidota, lai  tās ietvaros eksperti veiktu dažādu politikas risinājumu diskusijas un labākās prakses analīzi, kā arī nodrošinātu ceļu satiksmes drošības procesa nepārtrauktību padomes sēžu starplaikos. Domnīcā sagatavotie un apspriestie starpnozaru jautājumi tiek virzīti konceptuālu lēmumu pieņemšanai padomē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top