Visas ziņas

Distributed Lab un Ukrainas Nacionālā banka prezentē e-grivnas MVP sistēmas

Ukrainas blokķēdes kompānija Distributed Lab kopīgi ar Ukrainas Nacionālo banku prezentēja digitālās grivnas MVP (minimāli dzīvotspējīgs produkts) sistēmas. To paziņojis  Distributed Lab dibinātājs Pāvels Kravčenko.

MVP prezentēja konferences Central Bank Digital Currencies: New Opportunities for Payments ietvaros, kuras dalībnieki testēja produktu.

Noskenējot QR kodu, varēja lejupielādēt elektronisko maku, kurā, izmantojot smartkontraktu, tika ieskaitītas 10 e-grivnas. Par aptauju izpildi dalībnieki saņēma papildu monētas, kuras vēlāk apmainīja pret balvām.

Distributed Lab atzīmēja, ka tāda prezentācija ļāva ne tikai konferences dalībniekiem testēt digitālos makus, bet arī palīdzēja Nacionālajai bankai apkopot viedokļus saistībā ar digitālās valūtas implementāciju reālā laikā, un blokķēdes uzņēmumam – testēt “savu fintex izstrādes fabriku”.

“Manuprāt, vissvarīgākais šajā eksperimentā bija kliedēt bailes, ka CBDC – tas ir sarežģīti un nesaprotami. Bet šeit – ar vieglu un jautru piemēru (aptaujas, par kurām ieskaita “naudu”, kuru var apmainīt pret dāvanām) – var parādīt, kā viss funkcionē”, – komentārā paziņoja Pāvels Kravčenko.

Iepriekš Ukrainas kriptovalūtu birža Kuna veica grivnas vērtībai piesaistītā stablecoin UAX tehnisko aktivizēšanu.

Iepriekš Ukrainas Nacionālā banka apsvēra iespēju ieviest savu digitālo valūtu. Kā atzīmēja Centrālās bankas vadītājs Jakovs Smolijs, “mēs runājam par grivnas elektroniskās versijas izdošanu”.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top