Bez tēmas

Dīvains žokļu sintezators

Lovehulten Sintezators

Foto: Lovehulten

Klīst leģenda, ka, ierakstot vienu no “Muse” dziesmām, tika izmantotas skaņas, ko rada zobu protēzes. Un tā nav vienīgā reize, kad zobu protēzes tika izmantotas mūzikā. Zviedru mākslinieks un mūziķis Lavs Haltēns ir radījis savu skaņu ar žokļu sintezatoru, un tas izklausās diezgan šaušalīgi. Sintezatora mūzikas atskaņojums vairāk līdzinās mazu kaķēnu žēlīgai ņaudēšanai.

Tomēr, kā tas bieži notiek, pievienojot mūzikas atskaņojumam dažādus efektus, piemēram, reverberācijas vai laika efektus, skaņa kļūst patīkamāka ausij.

Sintezatoram tika piešķirts nosaukums “VOС-25”. Tas ir veidots uz “Axoloti” patčera saskarnes bāzes, līdzīgi kā programmas sintezators “Native Instruments Reaktor”. Savienojot sintezatoru ar datoru, ir iespējams pielāgot konkrēta sintezatora skaņu un pievienot tai arī dažādus skaņas efektus. Tāpēc skaņa, kas līdzinās mazu kaķēnu žēlīgai ņaudēšanai, ir tikai šīs skaņas sintētiska imitācija. Nospiežot trīs sintezatora taustiņus, mūziķis var likt kustināt uzreiz trīs sintezatora žokļus, kas skaņa padara jau iespaidīgāku.

Starp citu, acīmredzot, projekta radītājs ir iedvesmojies no slavenās Simonas Hercas darba, kura arī izgatavoja savu sintezatoru, par kuru viņa pirms pāris mēnešiem pastāstīja savā videoklipā.

Viņas radītais muzikālais skaņdarbs neizklausās tik šaušalīgs kā Lava Haltēna sintezatora mūzikas atskaņojums. Iespējams, ka galvenā būtība slēpjas skaņā un askētismā. Šobrīd Lavs Haltēns nav paredzējis turpmāku “VOC-25” izmantošanu, projekts ir pabeigts un netiks turpināts. Bet, spriežot pēc redzētā Haltēna “YouTube” kanālā, mūs vēl sagaida daudz jaunu sintezatoru.

Avots: Lovehulten

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top