Visas ziņas

Divas kriptovalūtu biržas gandrīz vienlaikus kļuvušas par DDoS uzbrukuma upuriem

Divas kriptovalūtu biržas gandrīz vienlaikus kļuvušas par DDoS uzbrukuma upuriem

Maltā bāzētā kriptovalūtu birža OKEx piedzīvojusi masīvu trafika pieplūdumu. Tā rezultātā platforma bija spiesta apturēt darbību. Kā tika noskaidrots – notikums nebija nejaušība. Tas bija plānots DDoS uzbrukums, jo burtiski tai pašā laikā kaut kas līdzīgs notika ar Honkongas kriptovalūtu biržu Bitfinex.

Atgādinām – DDoS (Distributed Denial of Service) ir “pakalpojumu atteikuma” tipa izkliedētais uzbrukums. Tīkla resurss – šajā gadījumā kriptovalūtu biržu vietnes – tiek izvestas no ierindas ar daudziem mākslīgiem pieprasījumiem serverim. Mūsdienās uzbrukumu var pasūtīt kā parastu pakalpojumu, turklāt par visai demokrātiskām cenām. Paša vienkāršākā uzbrukuma stunda izmaksā 5-10 dolārus.

Tāds ieraksts parādījās biržas Bitfinex oficiālajā Twitter kontā

Platformas Bitfinex darbība ir atjaunota. DDoS uzbrukuma dēļ mūsu vietnei mēs ieviesām stingrāku aizsardzības līmeni. Visas uzbrukuma izraisītās problēmas jau ir atrisinātas.

Atzīmēsim, ka biržā tiek izmantota “intelektuāla slodzes līdzsvarošana un maršrutēšana, lai uzlabotu servera veiktspēju”. Platformas vadība arī sadarbojas ar Cloudflare, kas ļauj samazināt ievainojamību pret DDoS uzbrukumiem.
Neraugoties uz to – platforma tomēr cieta no ilgas dīkstāves. Tas var norādīt kaut vai uz to, ka noziedznieka rīcībā bija pietiekami liela caurlaides spēja, kas ļāva viņam vienmērīgi pārslogot biržas serveri.

Uzbrukums biržai OKEx

Vispirms tika uzbrukts Maltas kriptovalūtu biržai OKEx, kurai tā rezultātā nācās uz vairākām stundām atslēgt visu vietni. Par kompānijas zaudējumiem pagaidām neviens nav ziņojis. Reaģējot uz situāciju, OKEx komanda uzlaboja platformas veiktspēju.

Saskaņā ar OKEx izpilddirektora (CEO) Džeja Hao paziņojumu Ķīnas sociālajā tīklā Weibo – pārmērīga trafika avots atradās Kazahstānā. Hao uzskata, ka tas ir konkurentu roku darbs. Starp citu, OKEx tehnoloģiskā nodaļa dežurē visu diennakti un pāris minūšu laikā bloķē trafiku, ja rodas aizdomas par DDoS uzbrukumu.

Vai uzbrukumi kripto biržām ir saistīti?

Lūk, ko par to Twitter raksta Bitfinex tehniskais direktors Paolo Ardoino.
Es nezināju par OKEx uzlaušanu vakar. Man interesē – vai šie uzbrukumi ir saistīti? Ņemot vērā mūsu un OKEx aizsardzības līmeni, var pieņemt, ka uzbrukums tika rūpīgi apsvērts.


Starp citu – Džejs Hao arī piedāvāja atlīdzību komandai, kas veiksmīgi veica uzbrukumu OKEx un Bitfinex. Tādēļ vajadzēja tikai nodot cilvēkus, par kuru naudu tika izpildīts pasūtījums. Džejs atzīmēja, kas samaksās divkāršu summu – bet tikai tad, ja tiks apstiprināta saistība ar pasūtītāju.

Notikušais ir vēl viens brīdinājums tiem, kuri līdz pat šim kriptovalūtas uzglabā biržās. Situācija uzskatāmi parāda, cik vienkārši var “izmest” veselu biržu – pietiek tikai ar nelielu vēlmi, prasmēm un naudu. Cietušo biržu vadība visā vaino konkurentus, taču pagaidām nav zināms – kam tieši varētu būt kāds sakars ar pasūtījumu.

Atkārtoti iesakām kriptovalūtas uzglabāt tikai un vienīgi savos makos, kas nodrošina privātas atslēgas. Ja summas ir iespaidīgas, tad labāk tās pārskaitīt uz auksto glabātuvi – tādu kā aparatūras vai papīra maks.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top