Visas ziņas

Divas picas par 10 000 bitkoiniem – vai cik šodien maksā vēsturiskie 16 gabaliņi

Tieši pirms astoņiem gadiem kļuva zināms par pirmo gadījumu, kad bitkoini tika samainīti pret patēriņa precēm – divām picām no picērijas  Papa John’s. Pircējam tās izmaksāja 10 000 bitkoinu. Šis darījums kļuva par pagrieziena punktu ceļā uz kriptovalūtu masveida izplatīšanos un notikumu, kura piemiņa ir iemūžināta, pateicoties noteiktajiem 22. maija svētkiem – Bitkoina picas dienai (Bitcoin Pizza Day).

  1. gada 22. maijā programmētājs Laslo Haničs izdomāja samainīt daļu savus nopelnītos bitkoinus pret picu. Pēc dažām dienām viņam tas izdevās ar sava paziņas, online foruma Bitcointalk – tolaik centrālās kriptovalūtu diskusiju platformas – dalībnieka palīdzību.

Darījums notika: 10 000 bitkoinu – 24$ – par divām picām. Tomēr tolaik ne iztērētajam bitkoinu skaitam, ne par tiem nopirktajam produktam nebija īpašas nozīmes: nozīmīgs notikums bija pats darījuma fakts, jo pirmoreiz vēsturē bitkoini tika izmantoti tirdzniecībā. Neskatoties uz pieticīgo sākumu 16 picas gabalu veidā, tikai aizsākta bitkoinu komercijas ēra. Un lai tagad cilvēki var vien noskurināties, dzirdot par desmitiem miljonu dolāru (precīzāk – 82,3 milj. $), kas atdoti par divām picām

  1. gadā Haničš intervijā The New York Times piebilda:

Toreiz bitkoiniem nebija nekādas vērtības, tāpēc es nolēmu, ka būtu lieliski par tiem nopirkt picu. Neviens nezināja, ka to cena pieaugs līdz debesīm.

Tradīcija, kuru aizsāka Haničš, ir dzīva: preču iegādi par bitkoiniem izmanto kā mērauklu kriptovalūtas attīstībai. Vēlāk Haničš pats piedalījās notikumā, kuru nākotnē varētu nodēvēt par Lightning picas dienu (Lightning Pizza Day): 2018. gada februārī viņš nopirka picu, izmantojot jauno tehnoloģiju Lightning Network.

Laslo Haničš un viņa bērni ar picām, kas nopirktas ar Lightning Network

Laslo Haničš un viņa bērni ar picām, kas nopirktas ar Lightning Network

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top