Visas ziņas

“Atdzīvojusies” vietne nakamotosatochi.com

Domēns nakamotosatochi.com nopirkts par 100 BTC

Bitkoina radītāja Satoši Nakamoto personības noslēpums nu jau gandrīz desmit gadus satrauc daudzu kripto entuziastu un specdienestu prātus (lai gan, iespējams, tie jau zina). 2018. gadā interese par šo noslēpumaino ģēniju (vai ģēnijiem?) guva jaunu spēcīgu impulsu, ko izprovocēja negaidītu ziņu sērija.

Bitcoin.org un bitcointalk.org līdzdibinātājs Cobra 2018. gada 21. jūnijā Twitter rakstīja, ka it kā viena “ļoti svarīga avīze” gatavo lielu materiālu, pamatojoties uz žurnālistikas pētījumiem par Satoši Nakamoto.

  1. jūlijā kāda anonīma persona publicēja paziņojumu par nākamo grāmatu par Nakamoto vietnē nakamotofamilyfoundation.org. Iespējams, ka grāmatā tiks atklāta bitkoina izveidotāja personība un visu, kuri viņam palīdzēja.
  2. novembrī “atdzīvojās” Satoši Nakamoto profils vietnē P2P Foundation, kas “klusēja” gandrīz 8 gadus. Profils pievienoja draugos kādu Vagneru Tamanahu, bet pēc tam publicēja postu, kurā bija tikai viens vārds – “nour” (vārds “gaisma” arābu valodā).

Kopš tā laika pagājuši nedaudz vairāk kā divi mēneši, un Satoši Nakamoto vārds atkal nonācis uzmanības centrā. Šoreiz “atdzīvojusies” vietne nakamotosatochi.com, kurā 12. februārī parādījās raksts ar nosaukumu “Kas tu esi, mister Nakamoto?” Tajā detalizēti tiek aplūkotas hipotēzes par bitkoina radītāja personību, un raksta autors apgalvo, ka aiz digitālā zelta izveidotāja personības slēpjas vairāki cilvēki, un, ka tas varētu būt ikviens.

Pats domēna nakamotosatochi.com īpašnieks ir veiksmīgs ASV biznesmenis Pāvels Andrejevs. Lai gan nav precīzas informācijas par šo darījumu – ir baumas, ka domēns nopirkts par 100 bitkoiniem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top