Visas ziņas

Eksperiments: vai pirmā DOOM palaišanai pietiek ar 45 kilogramiem kartupeļu? (Video)

Spele Doom un kartupeli

Zinātnieki jau sen ir noskaidrojuši, ka kartupelis var ne tikai remdēt izsalkumu, bet arī radīt enerģiju elektriskajām ierīcēm. Skolnieki tos izmanto modinātāju un kalkulatoru darbināšanai, bet YouTube blogeris Equalo nolēma pārbaudīt – vai pietiks enerģijas, lai palaistu DOOM.

Cik daudz kartupeļu nepieciešams, lai palaistu DOOM?

“Eksperimentētājs” vispirms izvēlējās Raspberry Pi Zero, kura darbībai nepieciešami 3,3 volti un 100 miliampēri. Equalo noskaidroja, ka viens kartupelis rada nedaudz mazāk par 1 miliampēru, bet izstrādātās enerģijas daudzums nav atkarīgs no dārzeņa lieluma. Tāpēc, pēc entuziasta aprēķiniem, viņam vajadzēs 770 kartupeļu gabalus. Equalo nopirka 45 kg kartupeļu un tos izvārīja, lai sadalītos ciete un palielinātos strāvas stiprums.
Taču brīnums nenotika. Savienojis visus kartupeļus, puisis noskaidroja, ka enerģijas nepietiek. Ar kartupeļiem pietika, lai darbinātu Raspberry Pi Zero, bet nesanāca parādīt attēlu monitorā.

Rezultātā Equalo sarūgtināts devās darba gaitās, taču atgriežoties pamanīja, ka strāvas stiprums kartupeļos ir palielinājies no 80 miliampēriem līdz 120 miliampēriem. Acīmredzot, cietes sadalīšanās process pēc vārīšanas turpinājās, kas uzlaboja vadāmību. Tomēr ar to nepietika, un blogeris sāka meklēt citas iespējas.

Pēdējā cerība bija grafiskais kalkulators TI-84, jo tā darbībai  nepieciešami 5 volti un no 15 līdz 30 miliampēriem un kalkulatoram ir savs pirmā DOOM ports. Pievienojot kartupeļu bateriju pie TI-84, blogeris tomēr palaida spēli. Tiesa – ilgi spēlēt nesanāca, jo eksperimenta laikā (sešas dienas) kartupeļi sapelēja un visa istaba sāka smirdēt.

Video – Vai DOOM palaišanai pietiek ar 45 kilogramiem kartupeļu?

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top