Visas ziņas

Jaunuzņēmums no Latvijas uzvar EIT Jumpstarter 2020 konkursā

Jaunuzņēmums no Latvijas uzvar EIT Jumpstarter 2020 konkursā

EIT Jumpstarter ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) vadošā starpindustriālā pirms-akselerācijas programma. Šī gada konkursā dalībnieki no Centrālās, Austrumu un Dienvideiropas tika uzaicinātas sacensties lielajā finālā, kas virtuāli norisinājās šī gada 25. novembrī.

Virtuālā pasākuma laikā 36 no 120 startup uzņēmumiem, kas piedalījās konkursā, prezentēja savas biznesa idejas ekspertu žūrijai sešās dažādās nozarēs – veselība, pārtika, izejvielas, enerģija, ražošana un mobilitāte pilsētās. Labākajiem projektiem tika piešķirta naudas balvas kopsummā par 162 000 eiro. Latvijas jaunuzņēmums DronePlan uzvarēja Enerģijas kategorijā, saņemot 10 000 eiro naudas balvu.

DronePlan: drošas un efektīvas elektrolīniju pārbaudes

DronePlan izstrādātā bezpilota lidaparāta programmatūra, ar kuras palīdzību var plānot un veikt automātiskos lidojumus, palīdz elektroenerģijas sadales uzņēmumiem veikt regulāras elektrolīniju pārbaudes, izmantojot bezpilota lidaparātus. Tas ļauj ietaupīt laiku, optimizēt pārbaudes veikšanas izmaksas, uzlabo drošības apstākļus pārbaudes laikā, kā arī samazina nopietnu incidentu risku, kuros tiek iesaistīti tehniķi, kas pārbauda elektriskās instalācijas. Ņemot vērā to, ka bezpilota lidaparāti ir lēti un vienkārši lietojami, tie var kļūt par izrāviena instrumentu ātrai, lētai un drošai elektroenerģijas sadales sistēmas pārbaudei.

“Jūs varat pavadīt vairākus gadus prātojot savas labākās idejas un potenciālos biznesa modeļus, un joprojām varat baidīties dalīties tajās ar stabiliem un reāliem investoriem. Kamēr jūs skaļi nerunāsiet un nepārstāvēsiet savu ideju, tā nekad nepārvērtīsies par reālu biznesu. Mūsu jaunuzņēmums tika atbalstīts no EIT Jumpstarters komandas puses visos iespējamajos līmeņos! Neatlaidīgi un iedvesmojoši treneri mums palīdzēja formulēt mūsu biznesa ideju, noteikt pareizo pielietojumu mūsu risinājumam, izstrādāt konkurētspējīgu cenu politiku un pieteikt sevi uz Eiropas Savienības uzņēmējdarbības skatuves,” stāsta Katerina Daškēviča, DronePlan operatīvā vadītāja.

2020. gada EIT Jumpstarter uzvarētāji

Ne tikai DronePlan no Latvijas, bet arī ReCatalyst (izejvielu nozare) un ArcLub One (ražošanas nozare) no Slovēnijas, Horizer no Bosnijas un Hercegovinas (pilsētas mobilitātes nozare), Fetalix no Portugāles (veselības nozare) un Coffeco no Grieķijas (pārtikas nozare) spēja pārliecināt ekspertu žūriju par viņu iespējām ieviest un attīstīt prezentētās idejas.

“EIT Jumpstarter ir unikāls Eiropas mēroga konkurss, kas palīdz attīstīt potenciālākās un inovatīvākās biznesa idejas visā Eiropā. Mēs esam apkopojuši īpašu instrumentu un ekspertu grupu, kas var palīdzēt dalībniekiem iegūt nepieciešamās zināšanas par uzņēmējdarbību un tirgus segmentāciju, izveidot labu piedāvājumu, uzlabot konkurences priekšrocības, kā arī iegūt līdzekļus idejas tālākai virzīšanai reālajā pasaulē. Esmu patiesi lepna, ka visu četru gadu pastāvēšanas laikā programma ir radījusi iespēju attīstīt daudzus inovatīvus uzņēmumus un apmācījusi 335 inovatorus,” atklāj Dora Marosvolgyi, EIT Jumpstarter programmas vadītāja.

Lai iegūtu plašāku informāciju, aicinām sazināties ar marta.kaczmarek@eithealth.eu.

Par EIT

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT) ir neatkarīga Eiropas Savienības struktūra, kas izveidota 2008. gadā, lai nodrošinātu inovāciju attīstību visā Eiropā. EIT apvieno vadošās uzņēmējdarbības, izglītības un pētniecības organizācijas, lai izveidotu dinamiskas pārrobežu sadarbības. Tās dēvē par Inovāciju kopienām, un katra no tām ir veltīta risinājumu meklēšanai konkrētam globālam izaicinājumam. Inovāciju kopienas izstrādā inovatīvus produktus un pakalpojumus, dibina jaunus uzņēmumus un apmāca jauno uzņēmēju paaudzi. Kopā mēs atbalstām inovatorus un uzņēmējus visā Eiropā, lai labākās idejas realizētos produktos, pakalpojumos, darbavietās un izaugsmē.

Par EIT Jumpstarter

EIT Jumpstarter ir Eiropas mēroga iniciatīva agrīnās stadijas inovatoriem, ko atbalsta Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT). Tā ir viena no starpdisciplinārākajām programmām, kurā ir iesaistītas sešas unikālas inovāciju kopienas no Eiropas Savienības: EIT Health, EIT Food, EIT RawMaterials, EIT InnoEnergy, EIT Urban Mobility and EIT Manufacturing, kurām ir viens kopīgs mērķis – pārvērst labākās inovatīvās idejas jaunos uzņēmumos. Programmu koordinē EIT Health InnoStars.

Plašākai informācijai: www.eitjumpstarter.eu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top