Tehnoloģijas

Pirmais bezpilota lidaparātu uzbrukums cilvēkiem bez apstiprinājuma pieprasījuma

Kas ir droni slepkavas

Foto – ilustratīvs / Depositphotos.com

Droni jau diezgan nopietni ir mainījuši noteiktus tirgus segmentus, bet ar lielapjoma preču piegādes sistēmu izvēršanu to ietekme uz cilvēku dzīvi kļūs vēl ievērojamāka. Kā izrādās, pagājušajā gadā notika negadījums, ko agrāk varēja redzēt vienīgi fantastiskajās filmās vai lasīt grāmatās.

Saskaņā ar ANO Drošības padomes ekspertu grupas ziņojumu, 2020. gada martā Lībijā cilvēkiem uzbruka bezpilota lidaparāti. Šajā gadījumā runa ir par turku kompānijas STM kaujas bezpilota lidaparātiem Kargu-2, kuri tobrīd strādāja augstas efektivitātes autonomā režīmā. Droni varēja patstāvīgi pieņemt lēmumus par kaujas mērķiem, tie tika ieprogrammēti, lai uzbruktu mērķiem, bez operatora apstiprinājuma.

Rezultātā bezpilota lidaparāti kā uzskata eksperti, patstāvīgi noteica cilvēkus, kā uzbrukuma mērķus un veica uzbrukumu bez apstiprinājuma pieprasījuma.

Tas viss notika konflikta laikā starp Lībijas valdības spēkiem un militāro grupu, kuru vadīja Lībijas Nacionālās armijas komandieris Kalifa Haftars.

Ir vērts atzīmēt, ka ziņojumā nav datu par upuru skaitu un to, vai tādi vispār ir bijuši. Bet tajā pašā laikā eksperti norāda, ka šī, iespējams, bija pirmā reize vēsturē, kad bezpilota lidaparāti uzbruka cilvēkiem autonomā režīmā.

Avots: Dailystar

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top