Tehnoloģijas

Drons, kas līdzigs putnam un neredzams radariem

Drons, kas līdzigs putnam un ir neredzams radariem

Ķīnas Ziemeļrietumu Politehniskās universitātes inženieri ir izstrādājuši dronu ar kustīgiem spārniem, kas gaisā var atrasties vairāk nekā trīs stundas.

Drona pamatā ir mehānika, kas atkārto īstu putnu sarežģīto lidojuma procesu. Drons, ko nosauca par Xinge, ir pārspējis sava priekšgājēja lidojuma laika rekordu par pusstundu. Xinge var lidot trīs stundas ar vienu uzlādi, pārspējot iepriekšējo rekordu, ko uzstādīja tā pati komanda (iepriekšējais rezultāts bija 2 stundas 34 minūtes 38 sekundes).

Xinge drona spārnu platums ir 70 cm, un tas sver 260 gramus. Salīdzinājumā ar savu priekšgājēju dronu Yunxiao šis drons ir mazāks. To var viegli palaist no rokas.

Drons, kas līdzigs putnam un ir neredzams radariem

Eksperti norāda, ka šādi droni ir svarīgi speciālistiem, kas pēta dabu un ekoloģiskos procesus, jo šāds drons putniem nerada bailes. Daži lielākie modeļi var aizdzīt putnu barus prom no lidlaukiem.

Taču par šādiem droniem interesējas arī militārie spēki. Augsti debesīs šāds drons ir neatšķirams no putna, to var izmantot ienaidnieka pozīciju izlūkošanai frontē. Tas ir viegls, neliela izmēra un zema trokšņa līmeņa, un, pateicoties kompozītmateriāliem, to nevar atklāt elektroniskie izsekošanas līdzekļi.

Avots: Eurasiantimes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top