Tehnoloģijas

Sarežģītas tehnoloģiju vides – viena no nozīmīgākajām drošības problēmām otrajā pandēmijas gadā

Sarežģītas tehnoloģiju vides – viena no nozīmīgākajām drošības problēmām otrajā pandēmijas gadā

Vaeenma/Yayimages

Arvien sarežģītāko vižu aizsardzības izmaksas gan pasaulē, gan Eiropā ir pakāpušās līdz otrajai vietai būtiskāko problēmu sarakstā, ar kurām, pēc IT vadītāju domām, viņu uzņēmumi saskaras 2021. gadā. Jaunākais „Kaspersky” IT drošības ekonomikas pārskats liecina, ka pērn šī problēma ieņēma trešo, bet 2018. gadā — sesto vietu. Sakarā ar digitalizācijas, attālinātā darba un mākoņu izmantošanas pieaugumu šī sarežģītība organizācijās var ietekmēt apdraudējumu pārredzamību un reaģēšanu uz incidentiem.

2020. gadā stingrie ierobežojumi un attālinātais darbs veicināja digitālo tehnoloģiju izmantošanu uzņēmumos. „McKinsey & Company” pētījums liecina, ka uzņēmumi ir paātrinājuši mijiedarbības ar klientiem un piegādes ķēžu digitalizāciju, kā arī digitālo vai digitāli iespējoto preču daļu sortimentā. Tas prasīja plašu jaunu IT pakalpojumu ieviešanu un pārmaiņas IT infrastruktūrā.

Uzņēmumiem bija jānodrošina visu šo jauninājumu aizsardzība, kas gandrīz pusei uzņēmumu (44 % pasaulē, 43 % Eiropā) kļuva par nozīmīgu problēmu. To pārspēja tikai datu aizsardzība — problēma, kas jau vairākus gadus atrodas pirmajā vietā. Sarežģītu vižu aizsardzības izmaksas izrādījās svarīgākas pat par drošības politikas ievērošanas nodrošināšanu, kas pēdējos divus gadus ieņēma otro vietu.

It drošības problēmas

IT infrastruktūras sarežģītību veicinājusi arī mākoņu ieviešana. „Kaspersky” pētījums liecina, ka 2020./2021. gadā visu veidu, tostarp publisko un privāto, mākoņu izmantošana ir pieaugusi līdz 88 % salīdzinājumā ar tikai 72 % 2019. gadā. Turklāt no 82 % līdz 86 % palielinājusies virtuālo darbvirsmu infrastruktūra, kam bija jāpalīdz uzņēmumiem organizēt attālināto piekļuvi uzņēmuma darba vietām, lai droši strādātu no mājām.

Grūtības ieviest drošības rīkus nav vienīgā sarežģītu infrastruktūru problēma. Tajās ir daudz grūtāk pamanīt uzbrukuma pazīmes un laikus reaģēt uz to, lai līdz minimumam samazinātu varbūtējo kaitējumu. Patiesībā infrastruktūras nepārredzamība ir visizplatītākā problēma (41 % pasaulē, 65 % Eiropā), ar ko saskaras organizācijas, apkarojot sarežģītus apdraudējumus.

Labā ziņa ir tā, ka problēmas stimulē arī ieguldījumus. Gandrīz puse (47 %) pasaules uzņēmumu par galveno iemeslu IT drošības budžeta palielināšanai nosauca IT infrastruktūras pieaugušo sarežģītību (salīdzinājumā ar 43 % 2020. gadā).

Kad ir runa par uzņēmumu kiberdrošību, jautājums nav saistīts tikai ar nepārtraukti mainīgajiem apdraudējumiem. Riskus vēl vairāk palielina neviendabīga un nepārtraukti mainīga uzņēmuma IT infrastruktūra. No vienas puses, tas sarežģī pašu aizsardzības procesu, no otras puses, var būt daudz grūtāk novērst sekmīga uzbrukuma sekas. Par laimi, kiberdrošības nozare nestāv uz vietas. Visjaunākajiem izlūkdatiem, kā arī noteikšanas un reaģēšanas risinājumiem ir jāpalīdz organizācijām stāties pretī izaicinājumam un katru jauninājumu izmantot sava uzņēmuma izaugsmei,” norāda par uzņēmumiem paredzēto preču mārketingu atbildīgais „Kaspersky” valdes priekšsēdētāja vietnieks Sergejs Marcinkjans.

Lai aizsargātu sarežģītu infrastruktūru ar mākoņa un lokālo darba slodzi, virtuālo darbvirsmu infrastruktūru un attālināti strādājošiem darbiniekiem, organizācijām ir jāmeklē risinājums ar spēcīgām noteikšanas un reaģēšanas iespējām. Risinājumam ir jānodrošina apdraudējumu pārredzamība visās galiekārtās ar papildu informāciju par ļaunprātīgu darbību un atbildes darbību variantiem. „Kaspersky Hybrid Cloud Security”, kas ietver atjaunināto „Kaspersky Security for Virtualization Light Agent”, kurš ir paredzēts virtualizēto vižu un virtuālo darbvirsmu infrastruktūru aizsardzībai, tagad integrējas ar „Kaspersky Endpoint Detection and Response Optimum”, „Kaspersky Sandbox” un „Kaspersky Anti Targeted Attack Platform”. Kopā ar galiekārtu aizsardzību tie nodrošina jebkādas sarežģītības infrastruktūrai nepieciešamo aizsardzību.

Lai uzzinātu vairāk par „Kaspersky Hybrid Cloud Security”, lūdzu, apmeklējiet „Kaspersky” mājaslapu.

Vairāk atziņu no pārskata „IT drošības ekonomika 2021. gadā: augošās IT sarežģītības tendences pārvaldība” atrodas šeit.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top