Visas ziņas

Dubaijā uzstādīts pirmais kriptomāts

Dubaijā, kas ir visvairāk apdzīvotā pilsēta Apvienotajos Arābu Emirātos, tikko ir uzstādīts pirmais kriptomāts, dodot vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem iespēju iegādāties kriptovalūtu.

Tā ir lieliska ideja, ņemot vērā to, ka Dubaijas vietējiem iedzīvotājiem ir ierasta komfortabla dzīve. Pilsētā atrodas pasaulē lielākie iepirkšanās centri un pasaules augstākā ēka. Bitkoinu kiosks, kurā ir iespējams par skaidru naudu iegādāties kriptovalūtu, jau darbojas un tas atrodas Dubaijas pludmales rezidences centra pieczvaigžņu viesnīcā Rixos Premium.

Viesnīca atrodas dažu metru attālumā no tūrisma objektiem, piemēram, Dubai Eye, Dubaijas elegantākā rajona Marina lielveikaliem, kas nozīmē, ka šajā lokācijā būtu izdevīgi atvērt filiāles un uzstādīt arī citus kioskus.

Sākumā bitkoinu bankomātā būs iespējams tikai iegādāties kriptovalūtu. Ir paredzēts, ka turpmākajos mēnešos kriptomāta būs iespēja arī pārdot kriptovalūtu. Starpposmā savus digitālos naudas līdzekļus varēs pārdot no jebkuras citas platformas.

Kompānija Amhora, kura ir  izstrādājusi kriptomātu un arī izveidojusi blokķēdes tehnoloģijas izpētes lietotni,  iekasēs 5% komisijas maksu par pirkumu. Kompānijas Amhora izpilddirektors Anhads Dingra raksturoja šo maksu kā “ļoti pievilcīgu”, norādot medijam Khaleej Times:

“Bankomātā ir iespējams tūlītēji iegādāties bitkoinus. Parasti tiem, kas vēlās iegādāties kriptovalūtu, ir jāveic daudz darbību, kas prasa daudz laika. Šajā kioskā jūs varat ievietot skaidru naudu un tūlīt saņemt pretī bitkoinus. Parasti bitkoinus ir iespējams iegādāties platformās, izmantojot debetkartes, taču mēs pieņemam skaidru naudu. Šis ir pirmais komerciālais bitkoinu kiosks Dubaijā.”

Kaut arī Amhora bitkoinu bankomātu ir licencējis Dubaijas Ekonomikas un attīstības departaments, tomēr trūkst dažu standarta regulatīvo protokolu. Piemēram, piedāvājot iespēju iegādāties bitkoinus, netiek atbalstīts princips ‘pazīsti savu klientu’,  lai gan klientiem būs jāuzrāda Emirātu ID karte vai pase, pārdodot kriptovalūtu. Lai palīdzētu pieņemt lēmumu par bitkoinu pirkšanu vai pārdošanu, bankomātā būs redzama bitkoinu cena reāllaikā.

Dubaijas lielākais nekustamā īpašuma attīstītājs Emaar Properties, kas ir uzbūvējis pasaules augstāko ēku Burj Khalifa un arī citas augstceltnes, ir paziņojis par savu plānu laist apritē savus izstrādātos tokenus. Emaar kopienas tokens, kas būs droša virtuālā valūta, iespējams, būs pieejams šī gada beigās. Pagājušajā gadā Emaar Properties ieņēmumi bija 7 miljardi ASV dolāri, šogad kompānija domā par ICO piedāvājumiem Eiropā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top