Visas ziņas

Džeroms Pauels: FRS izlaidīs tik daudz naudas, cik vajadzīgs

Džeroms Pauels: FRS izlaidīs tik daudz naudas, cik vajadzīgs

FRS priekšsēdētājs Džeroms Pauels paziņojis, ka izlaidīs tik daudz naudas, cik nepieciešams.

Nesen intervijā CBS News Pauels pastāstīja par pasākumiem, kas veikti pašreizējās finanšu krīzes laikā, tomēr daudzi Twitter lietotāji viņa komentārus uzskata par apliecinājumu digitālo valūtu ieviešanas nepieciešamībai.

Savā intervijā Pauels atgādināja, ka šī nauda tika sadrukāta, reaģējot uz Dow Jones indeksa kritumu martā.

Turklāt – pēc Pauela teiktā – FRS var emitēt ASV dolārus digitālā veidā kā papildinājumu banknotēm (lai gan šajā gadījumā runa nav par CBDC):

“Mums ir iespēja izveidot naudu digitālā veidā, jo mēs esam centrālā banka. Mēs to darām, pērkot valsts kases vekseļus vai obligācijas par citiem valsts garantētiem vērtspapīriem. Faktiski tas palielina naudas piedāvājumu un rezerves. Mēs drukājam arī faktisko valūtu un sadalām to caur Federālo rezervju bankām”.

Uz vadītāja jautājumu par to, vai FRS emitēs vēl vairāk naudas pandēmijas laikā – Pauels teica, ka banka paplašinās funkcionējošās kreditēšanas programmas “tik lielā mērā, cik vajadzīgs”.

Daudzi kriptokopienas Twitter dalībnieki nebija apmierināti ar FRS priekšsēdētāja teikto un tās politiku. Piemēram, podkāsters Martijs Bents atgādināja, ka ar tādām kriptovalūtām – kā bitkoins –  “sistēmas pārpludināšana ar naudu” ir grūti izdarāma.

“Viņš saka: “ Mēs to varam izdrukāt digitāli. ” “Mēs” – šajā gadījumā nozīmē 5 cilvēkus, kuri FOMC [FRS komiteja par operācijām atvērtā tirgū] sanāksmju laikā balso par izmaiņām monetārajā politikā FRS ietvaros. Tie ir 5 cilvēki no 330 miljoniem amerikāņu – viss, kas nepieciešams, lai mainītu monetāro politiku. Ar bitkoiniem tas ir grūtāk izdarāms. ”

Kripto entuziasts Niks Čongs lakoniski nodēvēja FRS politiku par “dīvainu veidu” kā pateikt cilvēkiem: “Pērciet bitkoinus!”

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top