Valūtas

“Harija Potera” autore centās tikt skaidrībā kas ir bitkoins

Lielbritānijas rakstniece Džoanna Roulinga – kas zināma kā romānu sērijas par Hariju Poteru autore – Twitter palūgusi “paskaidrot viņai par bitkoinu”. Roulingas lūgumam atsaukušies daudzi kripto kopienas pārstāvji.

Ethereum izveidotājs Vitaļiks Buterins:

Tā ir digitāla valūta. Tur ir ~ 18 milj. vienību. Tā ne ar ko nav nostiprināta, tās cena ir vienkārši tāpēc, ka tā ir – tā ir kā kolekcionēšanas priekšmets. Pastāv datoru tīkls (kuram ikviens var pievienoties), kas uztur decentralizētu globālo elektronisko Excel tabulu, kurā norādīts – cik daudz monētu katram pieder.
Cilvēki to uzskata par interesantu, jo nav centrālās varas, kura kontrolē šo tīklu – tāpēc nav vienotas cilvēku grupas, kas varētu vienkārši emitēt vairāk vienību saviem draugiem vai manipulēt tās noteikumus politisku iemeslu dēļ. Tā ir globāla maksājumu sistēma, kā arī zeltam līdzīgs uzkrāšanas līdzeklis – un tas viss darbojas uz 21. gadsimta kriptogrāfijas tehnoloģijas bāzes, kas nodrošina visa procesa drošību.

Kompānijas Blockstream stratēģijas direktors Samsons Mou:

Federālās rezerves – tas ir Filozofu akmens. bitkoins – Protego burvestība, kas uzlikta naudai.

Ethereum jaunuzņēmums ConsenSys:

Bitkoins ir digitāla skaidrā nauda. Tas darbojas uz blokķēdes bāzes, kas izskatās kā globāla cepure, izņemot to, ka ikviens var redzēt – kā tā darbojas. Tāpat kā cepure – blokķēde nekad nekļūdās. Daži cilvēki domā, ka tā ir maģija. Tie ir tikai protokoli. Blokķēdes ir patiess stāsts, kam vērts pievērst uzmanību.

Džastins Sans:

Es varu nosūtīt jums vienu bitkoinu. Labāk vienu reizi redzēt.

Roulinga vēlāk uzrakstīja: “Cilvēki man tagad paskaidro par bitkoinu – un, godīgi sakot, tā ir bla-bla-bla kolekcionēšana (My Little Pony?). Bla-bla-bla datori (viens jau ir), bla-bla-bla kripto (izklausās briesmīgi), bla-bla-bla jāsaprot riski (taču es nesaprotu).

Atbildot uz šo tvītu, Tesla un SpaceX dibinātājs Īlons Masks teica, ka “centrālo banku masveida naudas emisija padara bitkoinu (interneta naudu) par drošāku naudu – salīdzinot ar fiat valūtām”, piebilstot: “Man joprojām pieder tikai 0,25 bitkoini, ja kas”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top