Tehnoloģijas

ECB: Nav nepieciešams deanonimizēt nelielus digitālā eiro maksājumus

ECB kriptovalūtas

Eiropas Centrālā banka (ECB) ierosinājusi nepārbaudīt nelielu summu pārskaitījumus CB digitālajā valūtā – ņemot vērā ES vēlmi aizliegt kripto transakciju anonimitāti.

Digitālā eiro izstrādes nodaļas vadītājs, ECB padomes loceklis Fabio Panetta (Fabio Panetta) sacīja, ka digitālā eiro īpašnieki varēs apiet naudas atmazgāšanas apkarošanas likumu (AML).

“Lielāku konfidencialitātes līmeni varētu apsvērt tiešsaistes un bezsaistes maksājumiem ar mazāku vērtību”, – likumdevējiem sacīja Panetta Eiropas Parlamenta Ekonomikas un valūtas jautājumu komitejā.

Panetta piebilda, ka uz šiem maksājumiem var attiekties “vienkāršotas pārbaudes, lai paātrinātu transakciju apstrādi”, – atsaucoties uz ES noteikumiem saistībā ar naudas atmazgāšanu un terorisma finansēšanu. Padomes loceklis atsaucās uz detalizētāku pētījumu, kas balstīts uz mērķtiecīgām diskusijām ar Eiropas Savienības pilsoņu grupām:

“Mēs izpētījām dažādus kompromisa variantus starp augsta konfidencialitātes līmeņa saglabāšanu un citiem svarīgiem valsts politikas mērķiem”.

ECB padomes locekļa izteiktais priekšlikums ir pretrunā ar Eiropas likumdevēju plānu aizliegt konfidencialitāti pat transakcijām ar nelielu kriptovalūtu apjomu.

Tradicionāli uz finanšu transakcijām attiecināma “pazīsti savu klientu” (KYC) pārbaude. Bankām ir jāpārbauda klienta personība saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un terorisma finansēšanu.

ES spēkā ir stingri personas datu aizsardzības noteikumi. Konfidencialitātes aizsardzība ir funkcija numur viens, ko eiropieši vēlas redzēt digitālajā eiro. ECB eksperti ir izvirzījuši tādas idejas kā “anonimitātes vaučeri”, kas ļautu cilvēkiem slēpt no varas iestādēm ierobežotu transakciju summu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top