Tehnoloģijas

Huawei: Eiropa var kļūt par līderi 6G tīklu jomā

Huawei: Eiropa var kļūt par līderi 6G tīklu jomā

Foto: photonphoto/depositphotos.com

Eiropas savienībai nākotnē būs daudz iespēju kļūt par līderi 6G tīklu jomā, kurus paredzēts ieviest nākamās desmitgades laikā.

Huawei sabiedrisko attiecību direktors Eiropas Savienībā Deivids Harmons ir atzinis, ka patlaban vēl 5G attīstība Eiropā ir pirmsākumos, taču Eiropas Savienībai derētu jau laikus padomāt par 6G tehnoloģiju izmantošanu.

“Uzskatām, ka 6G tehnoloģijas būs pieejamas jau 2029. vai 2030. gadā,” viņš stāsta.

“Eiropā atrodam pasaules talantīgākos inženierus, zinātniekus un programmētājus, un tas nozīmē, ka savienība noteikti būs spēcīga, lai piedalītos un spēlētu ievērojamu lomu 6G standartu izstrādāšanā.”

Nākamās paaudzes tehnoloģiju izplatīšana nav vairs aiz kalniem, un Eiropas Savienība jau tagad ir labi aprīkota ar spēju tikt galā ar visiem potenciālajiem izaicinājumiem, kādi nākamās varētu uzrasties nākamās desmitgades laikā saistībā ar 6G attīstību.

Harmons piebilst, ka ir svarīgi nodrošināt, ka šajā procesā tiek attīstīta starptautiska sadarbība.

Nepieciešams jau drīzā nākotnē sadarboties 6G kopējo standartu attīstīšanā un ieviešanā. Harmons uzskata, ka valdības varētu sniegt finansējumu zinātniekiem un inženieriem, kuri nāk talkā jaunas sabiedrības izveidošanā.

“Būtiska būs starptautiska partnerība starp publiskiem un privātiem sektoriem visā pasaulē, kā arī starp pētniecības zinātniekiem, ja vien pasaule vēlas vienādus 6G standartus,” stāsta Harmons.

Ko 6G nozīmēs? Harmons skaidro, ka patlaban to vēl nevar droši paredzēt, bet viņam jau ir dažādas idejas: “6G, piemēram, varētu nodrošināt ‘jūtu internetu’ ar hologrammām, tūlītēju automatizāciju, jauna veida robotus, kā arī patieso ‘lietu’ internetu, nevis ‘lietas,'” viņš prognozē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top