Visas ziņas

Eiropā sertificēta pirmā elektriskā lidmašīna

Eiropā sertificēta pirmā elektro lidmašīna

Foto: ithome.com

Elektromobiļi vairs nevienu nepārsteidz – taču elektriskās lidmašīnas tomēr vēl ir nākotne. Bet tagad šī nākotne ir par soli tuvāk masveida ražošanai: Eiropas Aviācijas drošības aģentūra (European Union Aviation Safety Agency, EASA) pirmo reizi sertificējusi elektrisko lidmašīnu. Tā izrādījās Slovēnijas kompānijas Pipistrel vienmotora lidmašīna Velis Electro. Šī sertifikāta iegūšana ļauj uzsākt lidmašīnas masveida ražošanu.

Lidmašīna paredzēta diviem cilvēkiem – pilotam un vienam pasažierim. Pipistrel šobrīd jau ir 31 pasūtījums Velis Electro piegādei – tā dosies uz vasaras skolām septiņās dažādās valstīs un tiks izmantota pilotu apmācībai. Kompānija jau ir noslēgusi līgumu ar Sino GA aptuveni 500 miljonu dolāru apmērā – Velis Electro tiks ražots divās Ķīnas kompānijas rūpnīcās.

Velis Electro uzstādīts elektriskais dzinējs E-811-268MVLC ar maksimālo jaudu – 77,2 ZS, to darbina divas vilces baterijām ar 11 kW·h kapacitāti un katra ar šķidruma dzesēšanu. Maksimālais ātrums – 181 km/h, maksimālā autonomija – 50 minūtes lidojuma. Pašas lidmašīnas svars – 428 kg, maksimāli pieļaujamais svars – 600 kg. Jau paziņota lidmašīnas cena – 160 tūkstoši eiro.

Lielākā elektriskā lidmašīna eCaravan.

Avots: Ithome

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top