Visas ziņas

Eiropas Centrālā banka vēlas kontrolēt stablecoin izlaidi

Eiropa kontrolēs stablekoinu izlaidi

Foto: Pixabay

Eiropas Centrālā banka (ECB) vēlas veto tiesības stablecoin izlaišanā eirozonā un lielāku lomu to uzraudzībā, lai mazinātu inflācijas riskus un nodrošinātu maksājumu drošību.

ECB juridiskajā slēdzienā par kripto aktīvu regulēšanas noteikumiem ES paziņoja, ka Eiropas Centrālajai bankai jābūt pēdējam vārdam jautājumā par to – vai vajadzētu atļaut stablecoin izlaidi eirozonā. Tas ļaus ECB saglabāt kontroli pār inflāciju un maksājumu drošību.

“Ja tādu aktīvu aprite saistīta ar maksājumu sistēmu vai shēmu, tad Eiropas Centrālās bankas ekskluzīvā kompetencē jāietilpst potenciālo draudu novērtējumam monetārās politikas norisei un nepārtrauktai maksājumu sistēmu darbībai,” – teikts ECB slēdzienā.

Regulators piebilda, ka ES piedāvātie noteikumi kripto aktīviem ir jāmaina, lai ECB viedokļa saņemšana šai jautājumu būtu obligāta varas iestādēm, kuras novērtē stablecoin izlaides pieteikumus.

ECB paziņoja, ka stablecoin emitentiem jāpiemēro “stingras prasības likviditātei” – analogas tām, kas tiek piemērotas naudas tirgus fondiem, tostarp ievērojamu naudas rezervju esamība, kas palīdzēs kompānijām pretoties lielām klientu skaita aizplūdēm.

Regulators uzskata, ka kompānijām, kuras pārdod vairākām valūtām piesaistītus stablecoin, ir “vismaz jānodrošina gala lietotājiem tiešas prasības tiesības pret emitentu vai uz rezerves aktīviem un izpirkuma tiesības”.

Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top