Visas ziņas

Kādas ir izmaiņas pēc 5AMLD direktīvas ieviešanas Eiropas kripto biznesā?

5AMLD un kriptosfēra

Direktīva 5AMLD ieviesa būtiskas izmaiņas tajā ziņā, kā tagad izturas pret digitālajām valūtām un kriptovalūtu biznesu Eiropas Savienībā.

Šis likums stājās spēkā 2020. gada 10. janvārī – pusotru gadu pēc tā atzīšanas. Likums klasificē digitālos aktīvus un to izveidotājus kā “atbildīgus subjektus”. Kriptovalūtu sektors tagad tiek izskatīts tāpat kā spēļu bizness, gemblings, banku servisi un maksājumu pakalpojumi.

Jaunais likums pieprasa, lai bankas juridiski pamatotu savas darbības, ja nolēmušas atteikties sniegt pakalpojumus tam vai citam subjektam, kura bizness saistīts ar kriptovalūtām. Tagad bankas un maksājumu sistēmas nevarēs pēc savas iniciatīvas un bez attaisnojoša iemesla atteikties apkalpot kriptovalūtu kompānijas. Eiropā kļuvis vieglāk elpot arī kriptovalūtu entuziastiem, kuri var brīvi pirkt digitālos aktīvus, nebaidoties no banku iejaukšanās.

Lai gan jaunā direktīva piešķir kriptovalūtām zināmu leģitimitāti – tā nekādā ziņā nav bez trūkumiem un tā nav vērsta tikai uz kriptovalūtām. Likums tostarp ir vērsts uz to, lai kripto industrijai sniegtu vienlīdzīgas izaugsmes iespējas – kādas izmanto citas nozares. AMLD5 novērsusi arī tās neskaidrības, ar kurām kriptovalūtu uzņēmumi saskārās pagājušajā gadā, īstenojot FATF ieviestos AML un CFT standartus.

Blokķēdes tehnoloģijas un kriptovalūtu ieviešana jau sen ir kļuvusi par aktuālu tēmu Eiropas Savienībā. Kopš 2016. gada tiek organizēti semināri un veidotas komitejas, kuru mērķis ir labāk izpētīt blokķēdes tehnoloģijas iespējas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top