Visas ziņas

Eiropas CB būs jauns vadītājs

Eiropas Parlaments atbalstīja Kristīnes Lagardas kandidatūru Eiropas Centrālās bankas vadītājas amatam. Viņas iecelšana var daudz nozīmēt kripto industrijai. Eksperti prognozē, ka Lagarda dos impulsu kripto regulējuma izstrādei no ECB puses. Līdz šim šajā iestādē nav definēts bitkoina oficiālais statuss pasaules ekonomikā.

Šorīt galvenā kriptovalūta tiek tirgota 10 158 dolāru līmenī. Pagājušajā diennaktī BTC nokritās par 3,3 procentiem, turklāt bitkoina kursa kritums kļuva par iemeslu longu likvidācijai BitMEX par ne mazāk kā 150 miljoniem dolāru.

Vai Lagarda atbalstīs kripto?

Par jauno kandidatūru pirmoreiz sāka runāt jūlijā – tad Eiropas Padomē piedāvāja iecelt Kristīni Lagardu par ECB jauno direktori. Atgādinām – pirms tam viņā ieņēma Starptautiskā Valūtas fonda vadītājas amatu.

Eiropas Centrālā banka pašreiz regulē 19 Eiropas valstu monetāro politiku, kuras lieto eiro. Diezgan loģiski, ka jaunā direktora profesionālo pienākumu loks tuvākajā nākotnē ievērojami paplašināsies.

Pašreizējais ECB vadītājs Mario Dragi savu amatu ieņem jau no 2011. gada, viņa termiņš beigsies oktobrī. Dragi nav veltījis daudz uzmanības kriptovalūtu regulējumam un uzskatīja, ka pagaidām tās daudz neietekmē pasaules finanšu sistēmu.

Pagaidām nav zinms, vai Lagrada atbalstīs kriptovalūtas, taču jau tagad ir zināms, ka viņa neatbalsta Dragi viedokli. Viņa uzskata, ka bitkoins un altkoini ir ieguvuši lielu atzinību cilvēku vidū un tiem ir pietiekama ietekme uz “sistēmu”.

Straujā digitālo aktīvu tirgus izaugsme, to augstā volatilitāte un vāji definētie sakari ar tradicionālajām finansēm var viegli radīt jaunas ievainojamības izveidotajā finanšu infrastruktūrā. Tieši tādēļ mums jāizgudro jauns tīkls digitālo aktīvu regulēšanai.

Proti – vajadzētu vismaz cerēt uz nišas atzīšanu un jaunām iniciatīvām saistībā ar kriptovalūtām no ECB puses. Turklāt iepriecina tas, ka Lagarda jau zin par kriptovalūtu plusiem un ir tos pat komentējusi.

Kristīne Lagarda savus dienesta pienākumus jaunajā amatā sāks pildīt pēc 31. oktobra, kad būs beigušās Mario Dragi pilnvaras. Cerēsim, ka viņas iecelšana būs pozitīvs impulss kriptovalūtu atzīšanā visā pasaulē.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top