Tehnoloģijas

Eiropas Centrālā banka: Bitcoin zaudē savu nozīmi

Eiropas Centrālā banka: Bitcoin zaudē savu nozīmi

ECB amatpersonas uzskata, ka bitkoinam nav tādu īpašību, kas ļautu tam kļūt par neatņemamu finanšu sistēmas sastāvdaļu.

Eiropas Centrālās bankas tirgus infrastruktūras un maksājumu direktors Ulrihs Bindseils un ECB padomnieks tirgus infrastruktūras un maksājumu attīstības jautājumos Jirgens Šāfs publicēja rakstu, kritizējot bitcoin.

Viņi apgalvo, ka tās konceptuālā dizaina un tehnisko nepilnību dēļ pirmo kriptovalūtu, visticamāk, neizmantos ikdienas maksājumiem līdzvērtīgi parastajām valūtām, jo ​​bitcoin darījumi aizņem ilgu laiku un ir pārāk dārgi.

Bindseils un Šāfs apgalvo, ka BTC nav piemērots ieguldījumiem, jo ​​šis kriptoaktīvs nerada naudas plūsmas un nerada dividendes, un to nevar izmantot sociālo pabalstu saņemšanai. Tas nozīmē, ka bitcoin vērtība esot balstīta tikai uz tirgus manipulācijām.

Pirmo kriptovalūtu ECB vadītāji salīdzināja ar spekulatīviem burbuļiem, kuru peļņa ir atkarīga no jaunas naudas pieplūduma. Tāpēc lielie bitcoin investori ir ieinteresēti saglabāt eiforijas stāvokli jauno investoru vidū, ierosināja raksta autori.

Euro baņķieri atzīmēja, ka pēdējos mēnešos regulatori bieži runājuši par kriptovalūtu telpas uzraudzību un cenšas attiecīgi grozīt tiesību aktus. Tomēr šīs sarunas veicina pārpratumus par kriptovalūtām, uzskata Bindseils un Šāfs. Viņi uzskata, ka diskusijas starp likumdevējiem par bitcoin priekšrocībām veicina ieguldījumus šajā kriptoaktīvā un rada iespaidu, ka kriptovalūtas ir vēl viena aktīvu klase.

Lielo finanšu institūciju investīcijas bitkoinos arī privātajiem investoriem rada maldīgu priekšstatu par ieguldījumu uzticamību. Tajā pašā laikā regulatori tikai runā par kriptovalūtu riskiem, bet nesteidzas izstrādāt noteikumus to regulēšanai, ir sašutuši baņķieri.

Rakstā teikts, ka bitcoin ieguve katru gadu patērē elektroenerģijas daudzumu, kas ir salīdzināms ar visas Austrijas patēriņu. BTC maineri rada tikpat daudz e-atkritumu kā tāda valsts kā Nīderlande.

Raksta autori brīdināja bankas, kas nodarbojas ar kriptovalūtu, par reputācijas riskiem, kas varētu rasties, ja klienti cieš nopietnus zaudējumus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top