Visas ziņas

Eiropas centrālā banka: ES nepieciešams vienots kriptovalūtu regulējums

Eiropas centrālā banka: ES nepieciešams vienots kriptovalūtu regulējumsECB kriptovalūtu izaugsmes un to potenciālās ietekmes uz finanšu sistēmu izpētes mērķgrupa publicējusi savu maija pārskatu, kurā skarti kripto industrijas galvenie notikumi.

Dokumenta autori atzīst, ka kriptovalūtu tirgus pašlaik nerada draudus ne ES, ne pasaules finanšu sistēmai.

Šķiet, ka tāds secinājums izdarīts, spriežot pēc virtuālo valūtu tirgus kapitalizācijas 96 mljrd. € (vai 107 mljrd. $) apmērā 2019. gada janvārī. Tomēr šobrīd šis rādītājs ir pieaudzis līdz 276,3 mljrd. $, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk, nekā bija janvārī.

Autori pievērš uzmanību tam, ka kriptovalūtu tirgus kapitalizācija veido tikai 4% no populārajām FAANG akcijām vai tikai 1% ES IKP.

Taču, neraugoties uz šīs nozares nelielo daļu attiecībā pret pārējo finanšu sistēmu, ECB dokuments joprojām uzstāj uz “vienotu kripto industrijas regulēšanas kursu”.

Virkne nesaskaņotu un nekonsekventu pieeju, kādas tiek piemērotas atsevišķu valstu līmenī, rezultātā var būt neefektīvas – teikts dokumentā. ECB uzskata – atteikšanās no tādas pieejas izraisīs to, ka normatīvie akti traucēs “finanšu sistēmas stabilitātei, kas saistīta ar kriptoaktīvu tirgu”.

ECB pētnieki pagaidām ir vienīgā grupa starp reģionālajiem regulatoriem, kas izskata kriptovalūtas no pastāvošajai finanšu sistēmai iespējamo draudu viedokļa.

Ne tik sen ECB vadītājs Mario Dragi arī paziņoja, ka kriptovalūtas ir riskantu aktīvu kategorija un faktiski tā nav nauda. Tad viņš norādīja arī uz to, ka “kripto tirgus apmērs nav pietiekami liels, lai centrālās bankas uzsāktu regulēšanas procesu”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top