Visas ziņas

Eiropas Centrālā banka aicina ātri pieņemt reglamentējošus lēmumus attiecībā uz Libru

Eiropas Centrālā banka aicina ātri pieņemt reglamentējošus lēmumus attiecībā uz Libru

Eiropas Centrālās bankas valdes loceklis Benuā Kerē (Benoit Coeure) sacīja, ka finanšu regulatoriem ir jārīkojas ātri, lai sagatavotos Facebook Libra stabilā koina laišanai apritē, 7. jūlijā ziņoja Bloomberg.

Svētdien Francijas pilsētā Ēksanprovansā Kerē diskutēja par to, ka jaunu finanšu pakalpojumu un aktīvu izveide bez reglamentējoša spēka ir bezatbildīga. Viņš norādīja:

“Mums [finanšu regulatoriem] ir jādarbojas ātrāk, nekā esam spējuši līdz šim.”

Pēc Kerē domām, digitālo aktīvu attīstība ir atklājusi nepilnības pašreizējos finanšu noteikumos un uzsver banku lēno jauno tehnoloģiju ieviešanas tempu:

“Visi šie projekti ir rosinošs aicinājums regulatoriem un valsts iestādēm, jo tie mudina mūs izvirzīt vairākus jautājumus un liek uzlabot savu darba procesu.”

Eiropas Centrālā Banka parasti ir piesardzīgi raudzījusies uz kriptoaktīviem, un viena no bankas amatpersonām izteica prognozes, ka kriptoaktīvu projekts būs pilnīga izgāšanās. Banka ir apspriedusi arī Centrālās bankas digitālo valūtu iespējamos ieguvumus un trūkumus.

Maksājumu kompānijas Circle līdzdibinātājs un izpilddirektors Džeremijs Allers (Jeremy Allaire) uz esošo situāciju reaģē līdzīgi kā Kerē. Intervijā aģentūrai Bloomberg Allers izteica cerību, ka Libra veicinās valsts politikas attīstību attiecībā uz digitālajiem aktīviem.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top