Valūtas

Eiropas Finanšu pārskatu konsultantu grupa gatavo grāmatvedības vadlīnijas par kriptovalūtām

Eiropas Finanšu pārskatu konsultantu grupa gatavo grāmatvedības vadlīnijas par kriptovalūtām

Eiropas Finanšu pārskatu konsultantu grupa (EFRAG) uzsāk projektu par kripto aktīvu tēmu, lai noteiktu iespējamos risinājumus problēmām šajā jomā,  uz ko pagaidām neattiecas spēkā esošie starptautiskie finanšu pārskatu standarti un atsevišķu valstu finanšu uzskaites instrukcijas.

Lai pilnībā atklātu visus iespējamos “zemūdens akmeņus”, Eiropas eksperti ir iecerējuši ciešā sadarbībā ar kripto industrijas dalībniekiem iepazīties ar tādiem darbības veidiem, kā: kripto aktīvu emitēšana (ICO, IEO); kripto aktīvu īpašums un transakciju veikšana ar tiem (maksājumi, investīcijas u.c.); ar kripto aktīviem saistītā darbība (mainings, kastodiālie pakalpojumi utt.).

Grāmatvedības vadlīnijās, kuras EFRAG plāno izstrādāt, pamatojoties uz šo informāciju, būtu jānosaka kriptovalūtu transakciju dalībnieku juridiskās un ekonomiskās tiesības un pienākumi.

Ceļā uz šo mērķi eksperti vēlas gūt pilnvērtīgu un vispusīgu priekšstatu par visām ar kripto aktīvu emitēšanu saistītajām tiesībām un pienākumiem, tai skaitā par klientu (kripto aktīvu turētāju) un organizāciju, kas nodarbojas ar to uzglabāšanu, interešu aizsardzības nodrošināšanu.

Sakarā ar pētāmās tēmas relatīvo novitāti un vēl tikai topošu normatīvo sistēmu – informācija par kriptovalūtu tirgus dalībnieku tiesībām un pienākumiem šobrīd ir nepietiekama. Turklāt dažādas ES valstis atrodas dažādās kriptovalūtu apgrozības regulējuma stadijās, un jau pieejamās vadlīnijas konkrētām jurisdikcijām nevar pietiekamā mērā novērst visas nepilnības.

Tāpēc EFRAG ir uzdevums definēt kriptovalūtu sfēras vispārējos parametrus dažādās valstīs, un, pamatojoties uz to, noteikt tiesības un pienākumus gan no klientu/kripto aktīvu turētāju viedokļa, gan arī no emitentu/pārdevēju vai organizāciju, kas sniedz kastodiālos pakalpojumus,  viedokļa.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top