Tehnoloģijas

Eiropas Inovāciju padome piešķir 5 miljonus ASV dolārus sešiem blokķēdes projektiem

Eiropas Inovāciju padome piešķir 5 miljonus ASV dolārus sešiem blokķēdes projektiem

Nīderlandes projekts, kas cīnās pret viltus ziņu izplatīšanu, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, ir ieguvis Eiropas Komisijas piešķirto apbalvojumu “Blokķēdes tehnoloģija sociālam labumam”.

Eiropas Inovāciju padome programmas ietvaros ir piešķīrusi 5 miljonus eiro (5,6 miljonus dolāru) sešiem blokķēdes projektiem.

Eiropas Inovāciju Padome atzīmēja, ka balvas mērķis ir veicināt blokķēdes attīstību izsekojamības, godīgas tirdzniecības, finanšu  un decentralizētas ekonomikas jomās.

Balva tika piešķirta holandiešu projektam “WordProof”, Lielbritānijas jaunajam uzņēmumam PPP, Somijas  GMeRitS, Oxfam’s UnBlocked Cash projektam OXBBU, Francijas e-komercijas platformai CKH2020 un Itālijas digitālā tirgus projektam “PROSUME”.

Visi konkursa uzvarētāji ir prezentējuši savus projektus atvērtā kodā. Eiropas Inovāciju Padomē atzīmēja:

“Ir vērts norādīt, ka viena no konkursa prasībām bija iesniegt risinājumus, kas ir izstrādāti atvērtajā kodā. Tas ļaus gūt sociālu labumu no uzlabotajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kurus ir izstrādājuši balvas ieguvēji un citi konkursa dalībnieki. ”

Konkursa pieteikumi tika iesniegti no daudzām dažādām valstīm, vairāk nekā pat paredzēja Eiropas Inovāciju Padome.

Kopš apbalvošanas programmas izveides 2018. gada maijā konkursam bija pieteikušies pavisam 176 dalībnieki. Pieteikumi tika iesniegti no 43 valstīm, un 19 no tām bija no valstīm ārpus Eiropas Savienības.

Programmas ietvaros sākotnēji bija domāts piešķirt 1 miljonu eiro pieciem projektiem piecās dažādās sociālo inovāciju jomās, atzīmēja organizācija. Tomēr Eiropas Inovāciju Padome galu galā nolēma finansēt sešus projektus, paplašinot balvas saņēmēju skaitu līdz sešām dažādām jomām un vienādi sadalot piekto balvu, skaidroja organizācija.

Konkursa uzvarētājs – projekts “WordProof”, pirmais projekts, kas iekļauts Eiropas Inovāciju Padomes uzvarētāju sarakstā, saņēma 1 miljonu eiro balvu. Projekta mērķis ir ar blokķēdes tehnoloģijas  palīdzību cīnīties pret viltus ziņu izplatīšanu.

“Eiropas Komisija tikko ir piešķīrusi 1 000 000 eiro apbalvojumu projektam WordProof, kurš ir uzvarējis konkursā” – Amsterdamā dibinātais jaunais uzņēmums.

Projekts “WordProof” nesen no “Noord-Holland” Inovāciju fonda saņēma 275 000 eiro (308 700 ASV dolāru) lielu finansējumu tehnoloģiju izstrādei, lai labāk aizsargātu datus internetā.

Eiropas Inovāciju Padomi izveidoja Eiropas Komisija, lai atbalstītu “blokķēdes tehnoloģiju attīstību, ieviešot to biznesa attīstībā”, lai veicinātu inovāciju. Eiropas Inovāciju Padome, kas tika izveidota 2017. gadā, pašlaik ir izmēģinājuma stadijā, un to ir paredzēts pilnībā izveidot 2021. gadā. Nesen Eiropas Komisijas digitālo inovāciju un blokķēdes departamenta vadītājs Pēteris Zilgalvis uzsvēra blokķēdes tehnoloģijas izmantošanas nozīmi saziņā starp dalībvalstīm un kriptovalūtas jomas inovācijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top