Visas ziņas

Eiropas komisija Facebook Libra izstrādātājiem sarīkojusi “nopratināšanu”

Eiropas komisija Libra izstrādātājiem sarīkojusi “nopratināšanu”

Eiropas Savienības konkurences komisāre Margrēta Vestagere vērsusies pie Facebook ar daudziem jautājumiem saistībā ar kriptoprojekta Libra palaišanu. Valdības resors pirmoreiz tiecas maksimāli detalizētāk uzzināt par produktu, kurš vēl nepastāv.

Vestageres jautājumi skāra Libra platformas atvērtumu tirdzniecībai, atbalstāmo kriptovalūtu sarakstu, īpašās privilēģijas organizācijām un privātpersonām, kas izmantos stablecoin.

“Mūs uztrauc, ka mēs varam saņemt pilnībā slēgtu sistēmu, kurai nav nekā kopēja ar pārējo ekonomiku. Gribētos cerēt, ka Facebook ir iecerējis strādāt tirgū atvērtas konkurences apstākļos”, – teica komisāre.

Eiropas komisija uzsāka pretmonopola izmeklēšanu saistībā ar Facebook un Asociāciju Libra šī gada augustā. EK īpaši satraucas par lietotāju konfidencialitātes aizsardzību, kā arī par Libra integrāciju kompānijai piederošajos WhatsApp un Messenger.

“Mēs vēlamies iepriekš zināt par potenciālajām problēmām. Turklāt apzināties iespējamos Libra riskus ļoti ieinteresētas ir ES centrālās bankas”, – piebilda Vestagere.

Tikmēr daži Asociācijas Libra dalībnieki sākuši paust neapmierinātību par pārmērīgo centralizāciju un projekta kontroli pēc Marka Zakerbega uzstāšanās slēgtajā sēdē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top